R E K L A M A

Xiaomi Mi 7 będzie pierwszym androidowcem z mapowaniem twarzy 3D?

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Jak na razie, iPhone X jest jedynym smartfonem, którego układ rozpoznawania twarzy działa w trzech wymiarach. W świecie Androida - to na razie niemożliwe. Pierwszym modelem z taką możliwością, ma być kolejny flagowiec Xiaomi...

Rozpoznawanie twarzy w iPhone X działa naprawdę dobrze - można zapuścić brodę, założyć okulary albo czapkę - a telefon i tak nas pozna. Proste rozpoznawanie twarzy w telefonach z Androidem rzadko kiedy działa aż tak sprawnie - m.in. dlatego, że nie stosuje się sensorów działających w 3D.

Jest z tym niemały problem. Producenci nie są w stanie pozyskać odpowiedniej ilości podzespołów i stworzyć odpowiednio działającego oprogramowania. Trwają prace - ale na razie nikt nie osiągnął zadowalających rezultatów. Najpopularniejszy skaner 3D - produkowany przez Himax Technologies i Truly Optoelectronics - współpracuje tylko z procesorem Qualcomm Snapdragon 845.

Huawei i Samsung - stawiający na własne układy Kirin i Exynos - muszą szukać innego rozwiązania, natomiast pozostałym producentom wąska kompatybilność czytnika ogranicza pole manewru. Według ostatnich raportów, pierwszą firmą, której uda się zastosować trójwymiarowe mapowanie twarzy w telefonie ze Snapdragonem 845, będzie Xiaomi. Wiadomo, że Xiaomi Mi 7 ma otrzymać topowy procesor Qualcomma, a premierę tego telefonu przesunięto właśnie ze względu na konieczność dopracowania zaawansowanego układu rozpoznawania twarzy. Jeśli się uda - będzie to kolejny raz, gdy chińska firma zagra na nosi gigantom - tak, jak miało to miejsce w przypadku czytnika linii papilarnych wbudowanego w ekran.

Na podstawie informacji Digitimes; czytane: 3434 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!