R E K L A M A

Nubia Red Magic - gamingowy smartfon z nowatorskim chłodzeniem

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Nubia Red Magic
Nubia Red Magic
fot. Red Magic

W Chinach zaprezentowano niecodzienny smartfon marki Nubia. Model zwany Nubia Red Magic (lub też Red Devil) jest wyposażony w unikalny układ chłodzący, niespotykany dotąd w świecie telefonów.

W przypadku Nubia Red Magic "gamingowość" nie przejawia się obecnością dodatkowych manipulatorów czy też jaskrawego podświetlenia. Tu podstawą jest zapewnienie podzespołom zamkniętym w ciasnej obudowie optymalnych warunków pracy - czyli odpowiedniej temperatury. Nubia Red Magic jest pierwszy smartfonem, w którym wykorzystano... chłodzenie przepływającym powietrzem.

I nie jest to jedyna technologia, która dba o kondycję procesora. Telefon ma także obudowę pokrytą specjalnymi powłokami odprowadzającymi ciepło, a ponadto specjalne grafitowe elementy absorbujące wysoką temperaturę i odprowadzające ją w kierunku obudowy. A ta, poza specjalną powłoką, ma również kształt dobrany tak, by działała niczym radiator.

Wszystko po to, aby pracujący w środku procesor Qualcomm Snapdragon 835 działa w idealnych warunkach, współpracując z pamięcią operacyjną 8 GB. Miejsce na pliki zapewnia pamięć flash o pojemności 128 GB, a o zasilanie dba akumulator o pojemności 3800 mAh. Obraz prezentowany jest na 5,99-calowym wyświetlaczu LTPS o rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli i kontraście 1500:1, zaś fotografowanie umożliwia 24-megapikselowy aparat Samsung 5K2X7SX z obiektywem o przysłonie f/1.7. Z kolei do selfie oddelegowano aparat SK hynix HI-846 o 8-megapikselowej matrycy i obiektywie ze światłem f/2.0. Z kolei o dźwięk dba układ DTS.

Wyposażenie obejmuje moduły LTE, Bluetooth 5.0 i Wi-Fi z MiMo, a także port USB-C, wyjście minijack i Dual SIM. Nubia Red Magic pracuje pod kontrolą Androida 8.1 wzbogaconego o dedykowany interfejs i oprogramowanie GameBoost, zapewniające optymalizację urządzenia pod kątem zapewnienia wysokiej wydajności w grach. Cena Nubia Red Magic wynosi 2999 juanów, czyli 478 dolarów lub 1610 zł. Będzie też dostępny tańszy wariant, z pamięcią 6+64 GB - w cenie 2499 juanów, czyli 399 dolarów lub 1345 zł.


Red Magic - Gametime. Anytime
wideo: Red Magic przez YouTube

Na podstawie informacji Red Magic i Nubia; czytane: 2751 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
Zenek
w takiej cenie z takimi pozdzespołami i bez wcięcia? biorę w ciemno
.atena.pl | 19 Apr 2018, 18:04