R E K L A M A

Nadchodzi Samsung z wcięciem w ekranie?

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Koncepcja Samsunga z wcięciem
Koncepcja Samsunga z wcięciem
fot. SIPO przez Mobielkopen

Holenderski serwis Mobielkopen przynosi sensacyjną wiadomość: Samsung szykuje smartfon z wcięciem w ekranie, czyli notch'em! Sprzęt został już zgłoszony w chińskim urzędzie patentowym.

Mobielkopen publikuje szkice pobrane z SIPO - chińskiego urzędu patentowego. Samsung wystąpił do owego urzędu z wnioskiem o zastrzeżenie wzoru smartfonu. Niestety, złożone 30 marca dokumenty nie wskazują nazwy modelu - można zatem nieśmiało założyć, iż jest to jedynie zarys kształtu, który może znaleźć zastosowanie w kilku nadchodzących modelach.

Na szkicu widać telefon w metalowej obudowie, z wyświetlaczem obejmującym praktycznie cały front i zaopatrzonym w modne obecnie wcięcie w górnej części, czyli notch. Reszta obudowy jest już nieco bardziej standardowa - widać zarys linii anten oraz podwójny aparat fotograficzny z tyłu. Nie widać natomiast skanera linii papilarnych. Albo znajduje się on po powierzchnią ekranu, albo zrezygnowano z niego na rzecz rozpoznawania tęczówki oka czy też kształtu twarzy. Nie podejrzewam, by stylizacja ta - o ile w ogóle zostanie zastosowana - trafiła do flagowej serii Galaxy S czy Galaxy Note. Dostrzegam tu raczej podobieństwo do Galaxy C8 - i podejrzewam, że może to być model przeznaczony na rynek chiński - co tłumaczyłoby miejsce złożenia wniosku patentowego.

Ale bez obaw, w tym samym czasie, w tym samym urzędzie, Samsung patentuje również inny, nieco bardziej pasujący do firmowej stylistyki model. Tu mamy już prostszą formę, nasuwającą skojarzenia choćby z Galaxy S6 czy C7 Pro. Tu na szczęście nie widać już wcięcia w ekranie, ale jest jeszcze ciekawiej: wyświetlacz zajmuje praktycznie cały front. Nie widać ani głośnika, ani przedniego aparatu, ani czytnika linii papilarnych... Pozostaje pytanie, gdzie ulokowano te elementy i czy ta wizja ma w ogóle szanse się ziścić...

Na podstawie informacji Mobielkopen; czytane: 4385 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
neo123
Od razu myślałem, że to na rynek chiński. A co do drugiego patentu to głośnik mogą zastosować taki jak Xiaomi w pierwszym Mixie. Przednia kamera jest natomiast zbędna. Rozmowy wideo i tak się nie przyjęły za bardzo i mało kto tego używa. A innych zastosowań to i tak nie ma.
.ksinternet.pl | 17 Apr 2018, 06:04