R E K L A M A

Nowy pomysł Samsunga: rozciągany telefon

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Zwijany ekran - czy to możliwe?
Zwijany ekran - czy to możliwe?
fot. Patentlymobile

Elastyczne wyświetlacze rozgrzewają wyobraźnie projektantów. Widzieliśmy już wiele składanych telefonów, ale inżynierowie Samsunga mają kolejny pomysł: na telefon z ekranem, który można rozwijać.

Szkice z wniosku patentowego, który trafił do amerykańskiego urzędu zajmującego się ochroną własności intelektualnej dość dokładnie opisują założenia nowego projektu. Przyjęto, że wyświetlacz nie byłby składany w połowie, ale rozwijany - dosłownie z rolki. A konkretniej - z dwóch, umieszczonych po bokach obudowy telefonu.

Dzięki temu ekran ze standardowego rozmiaru (powiedzmy 18:9) rozwijałaby się do panoramicznej postaci o powierzchni stanowiącej mniej więcej trzykrotność stanu wyjściowego. Boczne elementy obudowy rozsuwałyby się, tworząc konstrukcję nośną rozwiniętego ekranu. Wyświetlacz taki musiałby mieć wysoką elastyczność, tak, by dawał się zrolować dość ciasno, nie wpływając ujemnie na grubość telefonu po jego złożeniu. Pomysł ciekawy, ale chyba niełatwy do zrealizowania. Poza odpowiednio elastycznym wyświetlaczem, wymusza bowiem również dość znaczne zminiaturyzowanie podzespołów smartfonu, w tym jego baterii. Rzut oka na przekrój uzmysławia, że mechanizm zajmuje jednak sporo miejsca, a na resztę elementów nie zostaje go zbyt wiele.

Oczywiście od pomysłu do jego realizacji droga jeszcze daleka - i nie sądzę, abyśmy w ciągu kilku najbliższych lat zobaczyli tego typu sprzęt. Niemniej - przyszłość rysuje się ciekawie i chyba dobrze, że producenci nie ustają w wysiłkach, by w końcu zaproponować coś innego, niż szklany prostokącik...

Na podstawie informacji Patentlymobile; czytane: 2249 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Qlphone
Lepiej niech sie wezma za wypuszczenie skladanego smartfona, a pozniej niech mysla o rozciaganym.
.centertel.pl | 22 Mar 2018, 08:03