R E K L A M A

Koniec powiadomień na Windows Mobile

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten widok już nie wróci...
Ten widok już nie wróci...
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

...Spokojnie, na razie jedynie w wersjach Windows Phone 7.5 i 8.0. Na "dziesiątkę" jeszcze przyjdzie czas...

Mobilny system Windows nie zdobył popularności, ale miał jednak swą stałą i wierną grupę użytkowników. W najbliższym czasie grupa ta może się nieco skurczyć, bowiem Microsoft zapowiada wyłączenie niektórych funkcji systemów Windows Phone 7.5 i 8.0.

Najbardziej dokuczliwe dla użytkowników stanie się wyłączenie powiadomień push. Po prostu nie będą odbierane przez telefon. Wraz z nimi, znikną też animacje kafelków Live Tiles - co właściwie jest pochodną wyłączenia powiadomień. Koncern wyłączy również funkcję "Find my phone". Stanie się to dziś.

Na razie system Windows Phone w wersjach 8.1 i 10 zachowa swą obecną funkcjonalność - pytanie, na jak długo. Użytkownicy smartfonów z Windows oswoili się już co prawda ze "śmiercią" swego ulubionego systemu, ale teraz - powinni już na poważnie myśleć o alternatywie, bowiem ich smartfony mogą stać się niebawem zwykłymi feature-phonami, i to dość ograniczonych możliwościach... Żałujecie mobilnych okienek?

Na podstawie informacji Microsoft; czytane: 2219 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 3.
66,7% 
 0,0% 
 33,3% 
ochkarol
Tak. Bo była to stabilna, alternatywna platforma. A teraz mamy monopol a to niczemu dobremu nie służy.
.dynamic.gprs.plus.pl | 20 Feb 2018, 21:02
bufon
Najnowsza aktualizacja systemu spowodowała brak możliwości otwierania plików PDF w przeglądarce. W Microsoft Store pustki jak na półkach sklepowych w stanie wojennym, niebawem na ekranie będę miał kafelek z octem i kafelek z musztardą bo nic innego już nie będzie do pobrania. Pora szukać zastępstwa dla mojej lumi 950xl.
.dynamic.chello.pl | 20 Feb 2018, 14:02

GLC
Jestem użytkownikiem L735 od ponad 3 lat i telefon do tej pory śmiga, żadnych większych problemów z nim nie miałem, szkoda ze WM10 został uśmiercony, gdyby Microsoft wziął się porządnie za smartfony i system mógłby się wstrzelić pomiędzy Androida i iOS. Posiadam, też Lumie 532 działa do tej pory na 10tce.
.ssp.dialog.net.pl | 20 Feb 2018, 14:02