R E K L A M A

Nokia 10 z pięcioma obiektywami - jak to może działać?

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Nokia 10 - z osłoną aparatu i bez niej
Nokia 10 - z osłoną aparatu i bez niej
fot. TechConfigurations

Kilka tygodni temu opisywaliśmy, jak może działać system pięciu obiektywów w Nokii 10. Dziś - możemy podzielić się z wami koncepcyjnymi grafikami i animacjami, prezentującymi to rozwiązanie.

Choć tak naprawdę wciąż nie mamy pewności, czy rozwiązanie, które opisano w należącym do firmy Zeiss patencie rzeczywiście trafi do Nokii 10. Nie należy jednak tego wykluczać, biorąc pod uwagę filmik, jaki opublikowała wówczas Nokia.

Na klipie wyraźnie widać układ, w którym następuje mechaniczna zmiana soczewek, a co za tym idzie - parametrów obiektywu. Dokładnie tak, jak w patencie Zeissa. Obiektywy, zamontowane na kole, przesuwałyby się nad matrycą, zatem mielibyśmy do dyspozycji różne ogniskowe. Mechanizm byłby nieco grubszy od modułu ze stałym obiektywem, ale nadal cieńszy, niż obiektyw ze zmienną ogniskową.

Jak może wyglądać smartfon wyposażony w takie rozwiązanie - widzicie na załączonych grafikach oraz filmie. Jak widzicie, zastosowano tu dość dużą, okrągłą oprawkę aparatu - ale podobny element występował już w Nokiach produkowanych za czasów mariażu z Microsoftem. Nie byłoby zatem w tej stylizacji niczego niezwykłego. Inna byłaby natomiast konstrukcja wewnętrzna. W koncepcji przyjęto, że koło z różnymi obiektywami kryje się pod maskownicą - i na zewnątrz widać jedynie dwa obiektywy, czujnik dalmierza oraz diodę LED.


Nokia 10 Introduction
wideo: TechConfigurations przez YouTube

Pod aparatem znajdzie się okrągły czytnik linii papilarnych, gdyż należy zakładać, że Nokia 10 będzie mieć bezramkowy wyświetlacz 18:9 - ma to być AMOLED o przekątnej ok. 6,2 cala. We wnętrzu telefonu spodziewamy się Snapdragon 845 i 6 lub 8 GB RAM-u. Tylne aparaty fotograficzne powinny mieć rozdzielczość 16 megapikseli, zaś przedni - przynajmniej 8. Takie są ogólne założenia - ale pamiętajmy, że to jedynie koncepcja stworzona przez hobbystów. Na konkretne informacji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać - Nokii 10 raczej nie będzie w gamie modeli, jaka zostanie przedstawiona podczas targów MWC.

Na podstawie informacji Techconfigurations; czytane: 17638 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 3.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
jaro
Witam
Noszę się z zamiarem kupna Nokii 7Plus, bo nie ustępuje w wyraźny sposób Nokii 8, ale mogę poczekać. Te newsy o Nokii 10 są bardzo zachęcające. Też z radością pożegnam swojego iPhona i wrócę do Nokii, z którą byłem od modelu 5110, przez 3210, 3310, 6210, 7650, 8210, n95, no i Lumie 635, 735. Windows nie był taki zły, zwłaszcza, gdy przestali go wspierać - był naprawdę stabilny. Rok temu kupiłem synowi Nokię 5 i jest nią wciąż zachwycony. Nokia z powrotem zaczęła być Nokią, tą starą niezawodną, dopracowaną Nokią. Drugi syn ma Lenowo K6 Note, z połowę lepszymi parametrami, niż Nokia 5, lecz po trzech miesiącach stwierdził, że jednak Nokia 5 jest lepiej dopracowanym telefonem, szybszym, płynniej działającym. To mówi samo za siebie.
Pozdrawiam.
.158.3.10 | 11 Jun 2018, 20:06
Tom
Moja pierwsza Nokia była Nokia 5110 w 2000 roku a ostatnia Nokia Lumia 1020 kupiona w 2013 która miałem az 3 lata.Jak Nokia 10 - nowe wcielenie Nokii Lumii 1020 powróci to chętnie powrócę do Nokii i sprzedam IPhone 7 którego mam obecnie... Zycze Nokii powrotu do dawnej świetności bo IPhone przez którego Nokii problemu sie zaczely to jakies przereklamowane i drogie nieporozumienie...
.centertel.pl | 07 Apr 2018, 17:04

Yhy
6.2 cala... Czyżby "superflagowiec"? ;)
.sieradz.vectranet.pl | 19 Feb 2018, 14:02