R E K L A M A

Smartfony Sony Xperia XA1 po aktualizacji do Oreo bez trybu nocnego

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Aktualizacja usunie tryb nocny w smartfonach Sony XA1
Aktualizacja usunie tryb nocny w smartfonach Sony XA1
fot. sonyxperia/Twitter

Wiele telefonów udostępnia tryb nocny, zwany też filtrem światła niebieskiego. Do tej pory taką możliwością cieszyli się tez posiadacze smartfonów z rodziny Sony Xperia XA1 - ale po aktualizacji do Androida Oreo niestety funkcja ta zniknie.

Do tej pory smartfony z rodziny Sony Xperia XA1 (tj. Xperia XA1, XA1 Ultra i XA1 Plus) dysponowały trybem nocnym - był on ukryty w aplikacji Xperia Actions pod zakładką Dobranoc. W tym miejscu użytkownik mógł wybrać i zaplanować osobne ustawienia telefonu na noc: włącz tryb samolotowy, włączyć tryb "Nie przeszkadzać", zredukować niebieskie światło na ekranie, wyłączyć diody powiadomień, zmniejszyć jasność ekranu lub wyłączyć powiadomienia dźwiękowe podczas podłączania ładowarki.

Jednak jeśli użytkownicy powyższych modeli zdecydują się na aktualizację swoich urządzeń do Androida Oreo, wtedy zniknie opcja zredukowania niebieskiego światła na ekranie. Sony na oficjalnym profilu na Twitterze dość szczegółowo wyjaśnił tę kwestię jednemu z internautów. W Androidzie 7.0 funkcja ta jest wspierana, ale w 8.0 została usunięta - i nie ma planów związanych z przywróceniem jej w smartfonach producenta.

Na podstawie Xperia Blog; czytane: 3441 razy.

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!