R E K L A M A

RED Hydrogen One: holograficzny smartfon już w kwietniu?

Opublikowane:
RED Hydrogen One
RED Hydrogen One
fot. RED

Pamiętacie lipcową notkę o smartfonie RED z holograficznym ekranem? Po paru miesiącach ciszy, producent wraca z kolejnymi szczegółami.

Zacznijmy może od najważniejszego pytania: Kiedy? Niestety, nie podano precyzyjnej daty. Przedstawiciel producenta zdradza jedynie, że w kwietniu możemy spodziewać się komercyjnego pokazu w siedzibie firmy, w RED Studios. Telefon będą mogli obejrzeć klienci, którzy zdecydowali się zamówić go w przedsprzedaży, a także partnerzy RED. Na razie z prototypami mogli obcować jedynie przedstawiciele firm zainteresowanych dostarczaniem kontentu na RED Hydrogen One.

RED Hydrogen One trafi do ofert większości amerykańskich operatorów. Ma się to stać latem, a producent tłumaczy zwłokę koniecznością dodatkowych testów, jakich wymagają poszczególne sieci. W wolnej sprzedaży smartfon ma być dostępny nieco wcześniej.

Są też nowe informacje na temat specyfikacji. Smartfon otrzyma procesor Qualcomm Snapdragon 835 i akumulator o pojemności 4500 mAh. Urządzenie będzie nieco większe i cięższe niż typowy telefon z ekranem 5,7 cala - ale za to ma być solidne. Wyposażenie obejmuje też minijacka, USB-C i hybrydowy slot na dwie karty SIM z opcją użycia pamięci microSD. Funkcje telefonu będzie można rozbudowywać za pomocą modułów - położenie złącz sugeruje, że będzie to rozwiązanie podobne do Moto Mods. Aparaty fotograficzne smartfonu RED będą mogły zapisywać obraz holograficzny, ale też klasyczny, płaski.

Na razie nie określono rozdzielczości, w jakiej będzie prezentowany holograficzny obraz. Wiadomo, że w przypadku obrazu płaskiego będziemy mieć rozdzielczość 2560x1440 pikseli i "fantastyczne kolory oraz jasność". Obraz holograficzny będzie mieć prawdopodobnie mniejszą rozdzielczość, bowiem ilość pikseli liczona "na płasko" rozdzieli się pomiędzy poszczególne warstwy obrazu - i nie da się przeliczyć wartości wprost. Obraz holograficzny ma być nieco ciemniejszy, ale za to do jego oglądania nie będą potrzebne okulary. RED Hydrogen One zostanie również wyposażony w układ symulujący dźwięk przestrzenny - czy to przez słuchawki, czy wbudowane głośniki smartfonu.

W dostarczaniu holograficznego kontentu mają uczestniczyć czołowi rynkowi gracze - określeni w informacji jako "Big Dogs". Dodatkowo, powstanie sieć społecznościowa HYDROGEN Network, w której użytkownicy będą mogli umieszczać, udostępniać, a nawet sprzedawać własne produkcje holograficzne. Komunikat kończy zapewnienie, że ci, którzy zdecydowali się kupić RED Hydrogen One w przedsprzedaży, nie będą rozczarowani.

Na podstawie informacji RED

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!