R E K L A M A

Sony rezygnuje z minijacka?!

Opublikowane:
Fragmenty dokumentacji
Fragmenty dokumentacji
fot. FCC przez Xperiablog

Wśród producentów zapanowała "moda" na pozbawianie telefonów wyjść minijack. Wygląda na to, że popularne gniazdo zniknie również z telefonów Sony - choć jeszcze nie ze wszystkich.

Zaprezentowane niedawno modele Sony Xperia XA2 i XA2 Ultra mają minijacki - ale czy kolejne modele, jakich spodziewamy się podczas targów MWC, również będą w nie wyposażone? Dokumentacja FCC wnosi ziarenko niepewności...

Z opisu nieznanego na razie modelu oznaczonego przez urząd numerem FCC ID - PY7-21831A wynika, że smartfon ten będzie wykorzystywał port USB-C zarówno do zasilania, jak i transmisji audio. To daje podstawy, by zakładać, że telefon nie będzie miał klasycznego wyjścia słuchawkowego. Oczywiście - pewności nie mamy, ale w dokumentach z FCC nie widać informacji o innym złączu... Za to szkic wyraźnie pokazuje, że słuchawki będą podłączane do USB-C, a miejsce, w którym telefony Sony miały minijacka, zajmie etykieta certyfikacyjna.

Ponadto, dowiadujemy się, że Sony zaproponuje prawdopodobnie dość funkcjonalną przejściówkę - pozwalającą korzystać ze słuchawek w trakcie ładowania telefonu. Tym samym - japoński koncern wyeliminowałby jedną z najpoważniejszych wad związanych z transmisją dźwięku poprzez USB-C. Na koniec - informacja dodatkowa: FCC zdradza również wymiary nowego smartfonu: 152,79 x 72,42 mm, przy przekątnej ekranu 5,7 cala. Niestety, nie wiadomo, o którym modelu mowa...

Na podstawie informacji Xperiablog

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 2 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 2.
0,0% 
 50,0% 
 50,0% 
Qlphone
Usuwanie tych gniazd nastepuje lawinowo. Nie wiem, czy inni producenci przez ten zabieg chca sie upodobnic do Appla, czy cos innego za tym stoi? Jesli cos innego, to dlaczego ta kastracja nie nastapila wczesniej, lecz dopiero gdy iPhon-y pozbawiono tych zlącz? Przypadek? Nie sadze! Tak, czy siak, za jakis czas juz wszyscy (byc moze z malutkimi wyjatkami) beda pozbawiac minijacka w swych modelach, nawet Samsung i LG - to tylko kwestia czasu. Slabo to wyglada, bo jak opinie mowią jednoglosnie, aby tego nie robiono, to producenci i tak to czynia, jak klienci od wielu lat proszą i żądają glosnikow stereo na froncie, to prawie nikt tego nie slucha. Gdzie tu sens i logika? Teraz, gdy fony staja sie bezramkowe, to juz na zawsze mozna sie pozegnac z tym rozwiazaniem, no bo gdzie wstawia jakies sensowne glosniki z sensownymi maskownicami na froncie?
.centertel.pl | 24 Jan 2018, 08:01
Adam
Jedno jest pewne, że jeżeli to zrobią, to Xperia XZ Premium będzie moim ostatnim telefonem od Sony. Lepiej żeby się opamiętali i nie usuwali Mini Jacka a skaner linii papilarnych pozostawili na prawym boku, bo zapewne stracą bardzo znaczną część wiernych klientów.
.d-com.pl | 23 Jan 2018, 09:01