R E K L A M A

MyKronoz ZeTime: Czekaliście na hybrydowy smartwatch?

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
MyKronoz ZeTime
MyKronoz ZeTime
fot. MyKronoz

Podczas targów CES firma MyKronoz zaprezentowała ciekawy inteligentny zegarek ZeTime, będący połączeniem smartwatcha z klasycznym zegarkiem z mechanizmem wskazówkowym. Jest on już dostępny w Polsce.

Rzadko piszę tu o smartwatchach, ale tym razem chyba warto zrobić wyjątek. MyKronoz ZeTime jest nazywany smartwatchem hybrydowym. Owa hybrydowość polega na połączeniu klasycznego czasomierza ze smartwatchem. Idea jest prosta: mamy zegarek ze wskazówkami i mechanizmem, a jego tarczę stanowi wyświetlacz, zapewniający obsługę funkcji smart. Pomysł jest ciekawy - możemy bowiem mieć stały odczyt czasu, niezależny od podświetlenia ekraniku. To z pewnością pozwoli na wydłużenie czasu pracy - a o ile - to zależy od tego, jak często będziemy wykorzystywać funkcje "smart". Producent obiecuje 30 dni - ale to zapewne w bardzo sprzyjających warunkach.

Głównym wyzwaniem było zapewne stworzenie wyświetlacza z otworem na oś wskazówek pośrodku. Firma skorzystała z crowdfundingu na Kickstarterze - i pomysł chwycił. Minimalnym celem było 50000 dolarów, a zebrano... 6 milionów. To znak, że rynek czekał na coś takiego. Pytanie, jak urządzenie sprawdzi się w praktyce.

MyKronoz ZeTime oferuje funkcje typowego smatwatcha - wyświetla powiadomienia, liczy kroki czy kalorie, ma też pulsometr, wodoszczelną obudowę, a rozdzielczość ekranu to 240x240 pikseli. Urządzenie współpracuje z dedykowaną aplikacją na Androida i iOS - trochę szkoda, że nie zdecydowano się na wdrożenie Androida Wear...

Producent zdecydował się na własny system - być może dlatego, że interfejs musi mieć kształt dostosowany do ekranu z otworem na środku, a obsługę - poza ekranem dotykowym - zapewniają nam dwa przyciski i obrotowa koronka.

ZeTime występuje w dwóch wersjach, Regular i Petite: oba modele różnią się przede wszystkim rozmiarami. W przypadku Regular szerokość koperty wynosi 44 mm, a szerokość paska 22 mm; przy ZeTime Petite wartości te wynoszą kolejno 39 mm i 18 mm. Różne są też baterie - odpowiednio 200 i 180 mAh.Producent oferuje szeroką linię wymienialnych pasków i tarcz zegarka.


Prezentacja MyKronoz ZeTime
wideo: MyKronoz przez YouTube

MyKronoz ZeTime jest już w polskich elektromarketach, gdzie kosztuje 899 złotych, czyli nieco mniej, niż najpopularniejsze modele konkurencji. Czy spotka się z równie entuzjastycznym przyjęciem jak na Kickstarterze? Nie jestem pewien, ale rzecz jest ciekawa. Może uda się nam przetestować ten model...?

Na podstawie informacji MyKronoz; czytane: 2988 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!