R E K L A M A

Nokia z potrójnym aparatem fotograficznym?

Opublikowane:
Nowy interfejs aparatu w Nokii
Nowy interfejs aparatu w Nokii
fot. Nokiamob

Smartfony z podwójnymi aparatami mocno już spowszedniały. A co powiedzielibyście na Nokię, która miałaby z tyłu trzy obiektywy?

Oczywiście, to tylko moja fantazja, oparta na przecieku związanym z aplikacją fotograficzną z Nokii. Po ostatniej aktualizacji Nokii 5 do Androida Oreo, w fabrycznej aplikacji fotograficznej pojawiły się nowe, ukryte opcje. Wśród nich - możliwość przełączenia się na teleobiektyw, a także na obiektyw szerokokątny.

Tego, jak dotąd, w żadnym smartfonie jeszcze nie było. Zwykle mamy do dyspozycji jeden obiektyw o typowej ogniskowej, do standardowych zastosowań, a także drugi, który jest albo teleobiektywem, albo szerokokątny. Tu - mamy jedno i drugie, co w sumie może nasunąć przypuszczenie, że HMD zastosuje układ potrójny.

Rzeczywistość może być niestety mniej porywająca. Najprawdopodobniej, aplikacja jest przygotowana "na wyrost" i będzie jednakowa dla wielu modeli Nokii. W jednym może być obiektyw szerokokątny, w innym - tele, a odpowiednie opcje w aplikacji, zależnie od potrzeb, będą pokazywany lub ukrywane. Proste? Możliwe jest również, że "tele" będzie po prostu cyfrowym zoomem, uzyskiwanym przez zwykły aparat... Mimo to - choć plotki o nowych Nokiach wskazują na obecność "tylko" dwóch obiektywów - fajnie jest czasem puścić wodzę fantazji, prawda? A może jednak będą trzy obiektywy - jak myślicie?

Na podstawie informacji Nokiamob

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!