R E K L A M A

Sony Xperia XZ1 zadebiutuje z Androidem 8 na pokładzie? (aktualizacja)

Opublikowane:
Wycinki UAProf
Wycinki UAProf
fot. Sony UAProf

Jak wiemy, podczas berliński targów IFA Sony ma zaprezentować nowe smartfony, w tym kolejne flagowce z serii XZ. Mamy dość wiarygodną wskazówkę, że telefony już na starcie otrzymają Androida 8.0.

Wspomniana wskazówka pochodzi z pliku UAProf Sony. Mamy tam m.in. informację o oznaczeniu modelu, rozdzielczości ekranu i wersji systemu.

Zaczynając od początku. Dane UAProf dotyczą modelu oznaczonego G8441. Telefon ten ma ekran o rozdzielczości Full HD oraz system Android 8.0. O którym telefonie mowa?

Na razie mogę jedynie zgadywać, kojarząc pewne fakty. Wiemy, że w Berlinie zadebiutują modele Xperii X1, XZ1 i XZ1 Compact. Jeden z nich, Xperia XZ1 jest bezpośrednim następcą Xperii XZ. Zgoda?

Spójrzmy zatem na numerację. U Sony x8xxx oznacza serię flagową. Pasuje. Xperia XZ ma oznaczenie F8331, a model, jaki widzimy w UAProf nosi numer G8441. Podobny? To nie koniec - zgadza się również rozdzielczość ekranu. Gdyby nie ona, moglibyśmy podejrzewać, że G8441 to następca Xperii XZ Premium - ale firma nie przeszłaby raczej we flagowcu z rozdzielczości 2160 x 3840 z powrotem na 1080 x 1920 pikseli, nieprawdaż? Jest też oczywiście cień szansy, że G8441 to jednak XZ1 Compact - ale XZ1 moim zdaniem bardziej pasuje do tej układanki. A jak będzie naprawdę - przekonamy się z końcem sierpnia.

AKTUALIZACJA

Dosłownie 2-3 godziny po tym, jak opublikowałem powyższy tekst, natrafiłem na odczyt Sony G8441 z benchmarku AnTuTu. Benchmark - o ile informacja jest autentyczna - potwierdza, że telefon ma system Android 8.0. Niestety - dalej powstaje małe zamieszanie, bowiem - według AnTuTu - telefon ma ekran o rozdzielczości 1280x720 pikseli - czyli HD. I cała moja misterna układanka, jaką mogliście przeczytać powyżej zaczyna się sypać. Jeśli benchmark się nie myli (co właściwie jest możliwe...), podawane przezeń dane bardziej pasują do Xperii XZ1 Compact. Zatem chyba powinienem wycofać moje wcześniejsze stwierdzenie, iż jest jedynie cień szansy, że G8441 to XZ1 Compact. Te szanse są większe.

Zerknijmy na resztę danych. G8441 ma dwa 8-megapikselowe aparaty fotograficzne, procesor Snapdragon 835, 4 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej. Gdyby nie ta nieszczęsna rozdzielczość ekranu i aparatów fotograficznych - wciąż mógłbym uporczywie trwać przy mej teorii, iż G8441 to Xperia XZ1... A teraz, cóż... nie mam już takiego pełnego przekonania, choć wciąż bardziej przekonuje mnie UAProf od Sony, niż benchmarkowy odczyt z leaksterskiego serwisu. A wy - jak obstawiacie?

Na podstawie informacji Sony UAProf i Slashleaks

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 3.
0,0% 
 33,3% 
 66,7% 
Vegost
Rozdzielczość mówi sama za siebie, to kolejny compact. Tak jak powiedział użytkownik wcześniej, pakowanie podzespołów z XZ Premium do małej obudowy + niska rozdzielczość, to jakiś śmieszny żart. Więcej energii będą zabierały bebechy. niż sam wyświetlacz.
.dynamic.chello.pl | 07 Jul 2017, 20:07
Wedkarz112
Na co komu 4GB RAM i topowy procesor w telefonie, który ma ekran HD?
.ibselektronics.pl | 07 Jul 2017, 13:07

Ptr
Kupię XZ1 Compact i to nawet w przedsprzedaży.
.ostnet.pl | 07 Jul 2017, 00:07