R E K L A M A

Sony zaprezentuje w tym roku jeszcze tylko dwa modele

Opublikowane:
fot. Xperiablog

W Japonii odbyła się wczoraj konferencja Sony dla inwestorów. Firma przedstawiła na niej swe plany dotyczące planów produkcyjnych smartfonów na dalszą część tego roku.

Z załączonej grafiki wynika, że Sony zamierza ograniczyć swe portfolio produktowe, skupiając się jedynie na segmencie flagowców i modeli średniej klasy. Znika segment zwany "Premium Standard", którego przedstawicielami były modele Xperia X i X Compact.

W segmencie premium pozostaną na razie modele XZ Premium i Xperia XZs, zaś spośród średniaków będziemy mieć Xperię XA, XA1 Ultra i L1. W późniejszym czasie do oferty mają dołączyć dwa modele z najwyższego segmentu - ale nie określono terminu ich premiery.

Prezentacja dwóch nowych modeli ma nastąpić w bieżącym roku - ale fiskalnym, który nie pokrywa się z kalendarzowym, jego koniec przypada w marcu kolejnego roku. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o trzech modelach planowanych przez Sony - Xperia X1, Xperia XZ1 i XZ1 Compact. Biorąc pod uwagę dzisiejsze doniesienia, możliwe jest, iż firma zrezygnuje jednak z modelu X1, skupiając się na dwóch wariantach XZ1 - ale wszystko okaże się dopiero za kilka miesięcy. Najbliższy termin premiery, jakiego możemy się spodziewać, to początek września - w trakcie targów IFA.

Na podstawie informacji Xperiablog

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!