R E K L A M A

Dotykowy rekordzista Philipsa

Opublikowane:

Philips przebija - przynajmniej na papierze - własne osiągnięcia, anonsując model telefonu z rekordowym czasem czuwania na jednym naładowaniu. Philips Xenium X830 ma według producenta wytrzymać 10 godz. rozmów i 1,5 miesiąca w trybie stand-by

Philips Xenium X830 to prosty telefon z ekranem dotykowym i stonowanym tematem menu. Na pierwszy rzut oka widać, że telefon nie ma niestety otworu na rysik. To zły wzór, ale dyndający na sznureczku stylus przestaje być istotny, jeśli Philips spełni swoje obietnice dotyczące czasu pracy telefonu. Opublikowane w elektronicznej wersji dokumentacji dane przyprawiają o zawrót głowy: 1,5 miesiąca na czuwaniu i 10 godz. rozmów! Gdyby w praktyce telefon choć zbliżył się do tych osiągów, namawiamy do pokojowej manifestacji pod polskimi oddziałami Philipsa z petycją dotyczącą wprowadzenia modelu na polski rynek.

A co poza tym? Aparat fotograficzny z matrycą 5 Mpx z lampą błyskową (niestety nie wiadomo jaką) i automatycznym ustawianiem ostrości. Oprogramowanie aparatu potrafi zredukować efekt czerwonych oczy, wykryć twarz, a także zredukować wstrząsy podczas robienia zdjęć. W funkcji kamery Philips X830 potrafi nagrywać filmy w rozdzielczości VGA przy 15 ramkach na sekundę w formatach H.263 i MPEG4.

Odtwarzacz audio oferuje odtwarzanie najpopularniejszych formatów, a znudzeni mogą posłuchać radia FM z RDS również na stereofonicznych bezprzewodowych słuchawkach, bo telefon obsługuje Bluetooth z profilem A2DP. Zarówno zdjęcia, jak i muzykę można gromadzić na kartach o pojemności do 8 GB, bo wewnętrznej pamięci Philips X830 ma stosunkowo niewiele (47 MB).

Znaleźliśmy w specyfikacji informację o złączu mini-USB, natomiast nie ma żadnej wzmianki o jacku. Szkoda, choć w zestawie użytkownik odnajdzie słuchawki z odpowiednią wtyczką. Szkoda że najwyraźniej telefonów Philipsa nie opłaca się u nas sprzedawać. Założę się, że znalazłyby nabywców.

Na podstawie informacji producenta Philips

Opublikowane:
Autor: Jacek Filipowicz

Ten artykuł skomentowano już 5 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 5.
40,0% 
 0,0% 
 60,0% 
roman
Niezły telefonik z Philipsa może być ciekawy//:)

CZeba se Taki Sprawic Kiedy wejdzie na Polski rynek....
.as.kn.pl | 27 Jul 2009, 23:07
Maxie Moose
A ja jestem realistą, tzn. wierze w słowa philipsa ale na pewno jest jakis kruczek, jak 1.5 miesiaca ale bez dotykania klawiatury ;p pozdrawiam.
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 22 Jul 2009, 21:07

Anonim
Jak bym miał mnóstwo kasy, to bym zorientował się, w jakim graju go można kupić z menu w języku angielskim (bo nawet nie marzę o języku polskim w tym telefonie) i pojechał go kupić, bo jest świetny.
.jsn.osi.pl | 20 Jul 2009, 19:07
+_+
Podpisuje się oba rękoma (pod każdą petycją), chętnie go kupię jeśli wejdzie na polski rynek.
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 20 Jul 2009, 16:07

diegorosa
Ja jestem za manifestacją!!! Już od jakiegoś czasu philips robi bardzo ciekawe telefony, a ten jest naprawde imponujący. Inne np. ten doładowywany bateriami - paluszkami też bardzo fajny. Szkoda, że niema ich nawet w Niemczech i bardzo mało na ebayu:(
.szczecin.mm.pl | 20 Jul 2009, 13:07