R E K L A M A

MWC 2017: Sony Xperia XZ Premium - pierwszy smartfon z ekranem 4K HDR

Opublikowane:
Fot. Jacek Filipowicz/mGSM.pl

Podczas konferencji prasowej na Mobile World Congress 2017 w Barcelonie firma Sony pokazała model Xperia XZ Premium, czyli pierwszy na rynku telefon z ekranem 4K HDR.

Konferencja prasowa Sony była kolejną, na której zabrakło miejsc siedzących dla dziennikarzy. Tym razem, niestety, także dla ekipy mGSM. Nie żałujemy jednak, bo warto było tam być, aby przyjrzeć się prezentacji Sony Xperia XZ Premium.

- Nieustająco rozwijamy się i zmieniamy nasze portfolio smartfonów skupiając się na dostarczaniu najbardziej zaawansowanej technologii w elegancko zaprojektowanych produktach - podkreślił podczas prezentacji Hideyuki Furumi, wiceprezes wykonawczy Sony Mobile Communications Inc. - Zarówno nowy system pamięci w kamerze, zdolnej do nagrywania w trybie super slow motion, jak i pierwszy na świecie smartfon z wyświetlaczem 4K HDR, mają na celu udostępnienie naszym klientom doświadczeń, które pobudzają ich wyobraźnię i emocje.

Model ten zaskakuje nie tylko wyświetlaczem (5,5'), który pod względem parametrów wydaje się nie mieć równych na rynku, ale też wyjątkowo szybkim pobieraniem danych (do 1 GB na sekundę), które zapewnić mają procesory Qualcomm Snapdragon. Z tą właśnie firmą Sony będzie też współpracował w przyszłości w dziedzinie urządzeń korzystających z technologii 5G, o której to w Barcelonie mówił praktycznie każdy spośród czołowych producentów smartfonów.

Hideyuki Furumi, opowiadając o możliwościach Sony Xperia XZ Premium, dużo miejsca poświecił także zdjęciom i filmom, jakie możemy nim wykonać. Smartfon ten wyróżnia system super slow motion (czyli możliwość zapisu 960 klatek na sekundę, dzięki czemu możemy otrzymać płynny efekt zwolnienia ruchu) i związane z tym nowe możliwości wykonywania zdjęć w ruchu (przydatne zarówno do fotografowania przyrody, wydarzeń sportowych, jak i dzieci).

Flagowy smartfon Sony dostępny będzie w sprzedaży późną wiosną 2017 roku, w kolorach, które producenci nazwali poetycko: "świetlisty chrom" i "głęboka czerń". Na początku kwietnia 2017 roku na wybrane rynki trafi również wariant flagowej Sony Xperia XZs w rozmiarze 5,2', jednak w Polsce model ten nie będzie dostępny.

Proponując nowe modele z tzw. średniej półki Sony postanowiło czerpać z sukcesu zeszłorocznych modeli Xperia XA, prezentując smartfony cechujące się wyświetlaczami rozciągającymi się od krawędzi do krawędzi urządzenia - Sony Xperia XA1 oraz 6-calowy Sony Xperia XA1 Ultra.

Pierwszy z modeli wyróżnia się tylnym aparatem z rozdzielczością 23 Mpx oraz możliwością fotografowania w słabym świetle, natomiast Sony Xperia XA1 Ultra została zaprojektowana z myślą o wielbicielach selfie, w związku z czym jej przedni aparat robi zdjęcia o rozdzielczości aż 16 Mpx.

Modele Sony Xperia XA1 i Sony Xperia XA1 Ultra będą dostępne od wiosny 2017 roku w czterech kolorach: białym, czarnym, różowym oraz złotym. Będą pracować na systemie Android Nougat.

Autor:
Jacek Filipowicz

Autor:
Adam Łukowski


Mobile World Congress 2017 - wydarzenia i zapowiedzi

materiał własny

Opublikowane:
Autor: Adam Owczarek

Ten artykuł skomentowano już 2 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 2.
50,0% 
 50,0% 
 0,0% 
Mati
Sony idzie w dobrym kierunku, moim zdaniem XZ Premium zyska wielką popularność.
.dynamic.gprs.plus.pl | 27 Feb 2017, 15:02
Mati
Nigdy w sony nie podobały mi się te spore ramki u góry i dołu, liczyłem na miła zmianę jak u innych
.promax.media.pl | 27 Feb 2017, 14:02