R E K L A M A

Z wizytą w Huawei Demo Truck

Opublikowane:
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

W ostatni czwartek, jako jeden z nielicznych przedstawicieli polskich mediów, odwiedziłem Huawei Demo Truck, który zaparkował nieopodal Miasteczka Orange. Zapraszam na krótką wycieczkę...

Podróżująca po Europie ciężarówka Huawei Demo Truck nieprzypadkowo przystanęła w pobliżu kompleksu biurowców sieci Orange. Zwiedzali ją pracownicy tego operatora, ale okazało się, że możliwy jest również wstęp przedstawicieli mediów. Skorzystałem i...

Odrobinę zaskoczyło mnie to, że Huawei nie prowadzi podobnej kampanii adresowanej do konsumentów. Taka ciężarówka z materiałami demonstracyjnymi w naczepie, to świetna okazja do zapoznania się z produktami firmy. W tym przypadku - ponieważ demonstracja była przeznaczona raczej dla pracowników operatora, większą część przestrzeni w przyczepie wypełniały urządzenia związane z infrastrukturą sieciową. To niezwykle ciekawy temat, ale dla kogoś, kto zawodowo zajmuje się infrastrukturą. Ja skierowałem się do stołu, na którym prezentowano aktualną ofertę smartfonów Huawei.

Poza doskonale znanymi nam modelami Huawei P9, ShotX, Watch czy Mate S, G7, a nawet jeszcze P8 (który wciąż jest w ofercie), na stoliku spotkałem gorącą nowość, czy wprowadzonego dosłownie kilka dni temu Huawei P9 Lite, następcę niezwykle popularnego modelu P8 Lite.

Huawei P9 Lite to niedrogi, ale dobrze wyglądający smartfon DualSIM z 5,2-calowym ekranem o rozdzielczości FullHD i ośmiordzeniowym procesorem HiSilicon Kirin 650, zarządzanym przez system Android 6.0 Marshmallow z nakładką Emotion UI 4.1. Smartfon ma 8- i 13-megapikselowe aparaty fotograficzne, a także pokaźny akumulator o pojemności 3000 mAh. Huawei P9 Lite już do nas jedzie, zatem niebawem pojawi się jego recenzja.

W ciężarówce Huaweia znalazłem coś jeszcze: pierwsze gogle VR chińskiego giganta. Przymierzyłem - i okazały się niezłe. Jakość obrazu (pomimo zastosowania smartfonu z ekranem FullHD) okazała się bardzo przyzwoita, a cała konstrukcja jest lekka i wygodna w noszeniu. Ponarzekałbym jedynie na słabą wentylację wewnątrz gogli, ale zakładam, że producent poprawi to w kolejnej generacji urządzenia. Trochę żałuję, że gogle Huaweia nie trafią jeszcze na nasz rynek... Wyglądają na przyzwoity produkt, który nie kosztowałby chyba zbyt wiele.

W piątek Huawei Demo Truck udał się do Gdańska, zaś w kolejnym tygodniu skieruje się do Europy Zachodniej. Wiem jednak, że chiński potentat planuje w naszym kraju kolejne tego rodzaju wydarzenia. Może tym razem bardziej "smartfonowe"...?

mat. własny

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
Łukasz
Kiedy mniej więcej ukaże się recenzja Huawei p9 lite? Kwestia dni?
Recenzja za około 2-3 tygodnie. Nie robimy tego "na kolanie" - po 2-3 dniach używania telefonu nie można o nim wiele powiedzieć. Musimy go trochę potestować. Ale założę się, że w sieci znajdziesz już teraz recenzje blogerów, którzy wydali werdykt po godzinie... ;) (AŁ)
.96.230.120.tvksmp.pl | 20 May 2016, 18:05