R E K L A M A

Oficjalna premiera LG G4

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
LG G4
LG G4
fot. LG

28 kwietnia w Nowym Jorku, Londynie, Paryżu i kilku innych metropoliach firma LG zaprezentowała oficjalnie swój najnowszy flagowy smartfon - G4. Czas na weryfikację wszystkich dotychczasowych przecieków. Ile z nich było trafnych?

Wbrew niektórym przypuszczeniom, LG G4 ma płaski wyświetlacz, zaś za ergonomiczny kształt odpowiada tylna część obudowy. Zależnie od upodobań klienta, może być pokryta skórą lub atrakcyjnym wzorem na tworzywie. Co ważne, tył można zdjąć, zyskując dostęp do wymiennej baterii. Ma ona pojemność 3000 mAh.

Wyświetlacz - choć nie wygięty - zapowiada się świetnie. Ma 5,5 cala przekątnej i rozdzielczość QHD, ale najważniejsze, że wykonano go w nowoopracowanej technologii Quantum LCD. Zapewnia ona lepsze od 20% odwzorowanie barw, wyższą o 1/4 jasność i kontrast lepszy o połowę. Brzmi znakomicie, oby obraz robił takie samo wrażenie, jak liczby.

Sercem LG G4 jest sześciordzeniowy, 64-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 808. Tworzą go dwa rdzenie Cortex-A57 i cztery Cortex-A53, a wszystko to wspomaga pamięć operacyjna 3 GB. Dodatkowo, telefon ma pamięć Graphic RAM (wideoRAM), zapewniającą oszczędzanie energii podczas wyświetlania statycznego obrazu. Pamięć wewnętrzna mieści 32 GB, nie zabrakło również gniazdka na microSD.

Warto zwrócić uwagę na 16-megapikselowy aparat fotograficzny. Wyposażono go w podwójną diodę LED i laserowy autofokus. Rozmieszczenie tych elementów jest identyczne, jak w ubiegłorocznym G3. Aparat otrzymał jednak jaśniejszy obiektyw (f1.8), większą matrycę (1/2.6") i nowy interfejs. Ma także doskonalszą, trójosiową stabilizację optyczną i może zapisywać pliki RAW. Dopełnieniem możliwości aparatu jest wskaźnik spektrum kolorów (Color Spectrum Sensor), który po raz pierwszy znalazł zastosowanie w tego typu urządzeniu. Wskaźnik ten określa zawartość barw podstawowych RGB w oświetleniu fotografowanej sceny, a także rejestruje promieniowanie podczerwone odbite od obiektów. Pozwala to na dostosowanie balansu bieli oraz barwy lampy błyskowej po to, by kolory zdjęcia były maksymalnie zbliżone do widzianych gołym okiem.

Dzięki rozwiązaniu Quick Shot wykonywanie zdjęć jest możliwe nawet przy wyłączonym wyświetlaczu. By wykonać zdjęcie, wystarczy dwukrotnie dotknąć tylny przycisk smartfona. Ulepszono również galerię zdjęć. Smartfon analizuje miejsce i czas wykonywanych zdjęć, by potem utworzyć albumy poświęcone poszczególnym zdarzeniom.

Podczas prezentacji wiele miejsca poświęcono nowemu interfejsowi UX 4.0, który debiutuje wraz z LG G4. Został uproszczony - ograniczono liczbę czynności potrzebnych do skonfigurowania lub włączania funkcji, dzięki czemu obsługa jest szybsza. Udoskonalona funkcja Smart Bulletin zbiera istotne informacje z różnych aplikacji i wyświetla je na jednym ekranie, zaś Smart Notice analizuje plan dnia oraz harmonogram podróży, łącząc te informacje z nawykami użytkownika. Z kolei nowy kalendarz można obsługiwać gestami, dzięki czemu ograniczono konieczność korzystania z klawiatury.

Na konferencji zabrakło informacji na temat cen, a także dostępności na poszczególnych rynkach. Polski oddział LG zapewnił nas natomiast, że egzemplarze testowe przybędą niebawem... może nawet przed końcem tego półrocza ;)

mat. własny; czytane: 10203 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 5 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 5.
40,0% 
 0,0% 
 60,0% 
Sero
Najważniejsze pytanie: czy G4 bedzie się tak samo grzał jak G3? Funkcja grzałki (która nie jest wymieniana w żadnej specyfikacji) w takim urządzeniu jest absolutnie zbyteczna a w wersji, w jakiej była zaimplementowana w G3 dyskwalifikuje urządzenie (pomimo swoich niewątpliwych zalet i wzornictwa)
.unregistered.net.exatel.pl | 03 May 2015, 12:05
marcin
Zapowiada się ciekawie. Według mnie to lepsza propozycja niż Galaxy S6, zresztą nie po raz pierwszy, G3 też przypadł mi do gustu bardziej niż S5. Dodatkowo swobodny dostęp do baterii i obsługa kart pamięci.
.via.zamek.net.pl | 30 Apr 2015, 10:04

miszung
Może zaczną z drzewa te telefony jeszcze robić !!!!! jak dobrze, że ta skóra to dodatkowa opcja i w standardzie zostało tworzywo. Szczątki zwierząt w elektronice to zdecydowanie przesadny kicz z resztą na poziomie imitacji tego "surowca" u konkurencji. Mimo wszystko lepsze to, niż układy zabudowane pękającymi szkiełkami nie pozwalające rozszerzyć pamięci czy wymienić ogniwa - nie będzie stracony ten, co wymyślił ten antykonsumencki zabieg!!!
.90.79.238 | 30 Apr 2015, 07:04
Krzysiek
LG dużo gada jak zwykle, dużo obiecuje a G3 robił zdjęcia jak widelec... Jak faktycznie będzie robił dobre zdjęcia to przemyślę fakt sprzedania xshot-a na rzecz G4
.233.215.59 | 29 Apr 2015, 22:04

Użytkownik G3
Dla mnie to jest ciekawostka, że czytając już chyba trzecie sprawozdanie z premiery G4, w każdym ze sprawozdań jest praktycznie ten sam tekst. Czy na premierze była tylko jedna osoba, albo może jest to tekst prasowy z samego LG?
W zasadzie była to premiera urządzenia o cechach smartfona, a odnoszę wrażenie, że opisywana jest premiera aparatu fotograficznego w skórzanej obudowie.
Dlaczego nikt nie pisze o właściwościach i wrażeniach o tym urządzeniu jako telefonie, czy urządzeniu do nowoczesnej komunikacji?
Samo urządzenie jest moim zdaniem suuuper!!! Ale informacje o nim są bardzo skąpe lub trudno się coś więcej niż o jego aparacie foto dowiedzieć. Prosze o więcej!
Bo niemal nikt nie miał do tej pory czasu na skorzystanie z tego jak z telefonu. Na oficjalnej premierze się nie daje choćby dlatego, że brak czasu, brak urządzeń, czasem dostępny tylko model koreański. Dodatkowo na premiery zapraszane są wyłącznie wybrane serwisy. W przypadku wszechstronnych producentów szczególnie te, które są w stanie napisać dodatkowo o pralce, lodówce i telewizorze. My tylko zrelacjonowaliśmy relację na żywo, ponieważ nie znaleźliśmy się w gronie wybrańców. Nie mieliśmy smartfona w ręce. Nie mogliśmy choćby pokrótce go przetestować. Dodatkowo, (pomimo tego, że jesteśmy największym i najpopularniejszym pozakorporacyjnym serwisem branżowym) w przypadku LG nie mamy raczej szans na bezpośrednie relacje. Nie należymy do krewnych i znajomych królika. Przykro mi. Jeśli zdobędziemy to-to do testów, na pewno podzielimy się wszystkim tym, co dla użytkownika smartfona ważne. To mogę obiecać. (jf)
.189.30.225 | 29 Apr 2015, 12:04