R E K L A M A

MWC 2015: LG - flagowiec G Flex2 i coś ze średniej półki

Opublikowane:
Autor: Adam Owczarek
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

G Flex2 - pod taką nazwą kryje się flagowiec LG pokazany podczas targów MWC 2015. Jedną z jego ciekawszych funkcji jest samonaprawiająca się tylna ścianka - potrafi w zaledwie 10 sekund zniwelować rysy powstające podczas codziennego użytkowania.

Tegoroczny flagowiec początkowo będzie dostępny w USA, później pojawi się na półkach sklepowych Europy i Azji. Smartfon zaprezentowano po raz pierwszy w styczniu na targach CES 2015.

Charakterystycznie wyprofilowany LG G Flex2 ma 5,5-calowy wyświetlacz P-OLED, który gwarantuje ostry i żywy obraz bez względu na kąt widzenia. Zastosowana technologia pozwoliła także na uzyskanie zwiększonej wytrzymałości. Dzięki udoskonalonym podzespołom, takim jak ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810, wydajność smartfona jest - jak twierdzi producent - imponująca.

Jedną z najciekawszych funkcji w tym telefonie jest samonaprawiająca się tylna ścianka. W zaledwie 10 sekund potrafi ona zniwelować rysy powstające podczas codziennego użytkowania, natomiast funkcja szybkiego ładowania pozwala na uzupełnienie baterii 3000 mAh do poziomu prawie 50% w nieco ponad pół godziny.


Czy da się porysować obudowę LG G Flex2?
wideo: mGSM.pl

W smartfonie G Flex2 zastosowano unowocześnioną funkcję Gesture Shot. Wykonanie autoportretu jest od teraz prostsze niż kiedykolwiek wcześniej - aby zrobić zdjęcie wystarczy jeden gest. Odległość, z której aparat rozpoznaje ruchy dłoni została zwiększona do 1,5 metra.


Film prezentujący kulisy powstania tego smartfonu
wideo: LG

Na stoisku producenta można było także zobaczyć najnowszą serię smartfonów: Magna, Spirit, Leon oraz Joy.

Każdy z telefonów został zaprojektowany zgodnie z koncepcją wzorniczą LG znaną z wyższych modeli. Wyświetlacze LG Magna i LG Spirit są lekko zakrzywione (promień krzywizny to 3000 mm). Wszystkie debiutujące smartfony będą dostępne w wersjach LTE oraz 3G. Poszczególne modele w zależności od wybranej opcji różnią się wykończeniem tylnej obudowy: metalicznym w modelach LTE oraz z fakturą w modelach 3G.

LG Magna ma 4-rdzeniowy procesor i 5-calowy wyświetlacz In-cell Touch spotykany do tej pory w modelach klasy premium. Dodatkowo wyposażono go w 8-megapikselowy aparat główny oraz 5-megapikselowy aparat przedni, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się m.in. autoportretami.

W smartfonie zainstalowano akumulator o największej pojemności w tej klasie urządzeń - 2540 mAh, co oznacza, że wystarczy na cały dzień intensywnego użytkowania.

LG Spirit wyposażono w 4,7-calowy wyświetlacz oraz aparat o rozdzielczości 8 megapikseli. Zastosowanie przycisków Rear-Key pozwala na zwiększenie użytecznej powierzchni ekranu. Ponadto, wyświetlacz In-cell Touch składa się z mniejszej liczy warstw, dzięki czemu szybciej reaguje na dotyk oraz zapewnia lepszą widoczność i ostrość obrazu przy silnym oświetleniu zewnętrznym.

Pozostałe dwa modele są jeszcze bardziej kompaktowe. LG Leon wyposażony został w 4,5-calowy wyświetlacz, natomiast najmniejszy z serii LG Joy, dzięki przekątnej 4 cali bez problemu mieści się w każdej kieszeni.

Nową linię smartfonów wzbogacono o popularne funkcje, które do tej pory występowały głównie w wyższych modelach. Gesture Shot pozwala na łatwe wykonywanie autoportretów - wystarczy wykonać prosty ruch ręką, który włączy 3-sekundowy samowyzwalacz. Z kolei dzięki Glance View, rozwiązania wprowadzonego po raz pierwszy w smartfonie LG G Felx 2, użytkownik może szybko sprawdzać kluczowe powiadomienia przez przesunięcie palcem po ekranie z góry na dół. Funkcja działa przy wygaszonym ekranie, więc wyświetlenie zegara, ostatnich wiadomości czy listy nieodebranych połączeń nie wymaga już odblokowywania ekranu.

Przedstawiciele producent zapewniali, że nowa seria smartfonów trafi do sprzedaży w wybranych krajach jeszcze w tym tygodniu. W Polsce model Spirit (w wersjach 3G oraz 4G LTE) pojawi się już w marcu 2015 roku, model LG Leon (w wersjach 3G oraz 4G LTE) - miesiąc później. Telefon LG Magna (w wersji 3G) będzie można kupić od maja 2015 roku. Termin pojawienia się modelu Joy na polskim rynku nie jest jeszcze potwierdzony.

Kolejną nowością LG jest inteligentny zegarek LG Watch Urbane, którego oprócz innowacyjnych funkcji wyróżnia także klasyczny design.

Uczestnicy targów mogą także zobaczyć i przetestować zestaw LG do wirtualnej rzeczywistości. W odróżnieniu od innych urządzeń VR, które mają własny procesor i wyświetlacz, zestaw VR dla LG wykorzystuje możliwości graficzne i dźwiękowe smartfona G3.

Konstrukcja urządzenia do wirtualnej rzeczywistości dla LG została oparta na Google Cardboard, który udostępniono w internecie dla fanów projektów "Zrób to sam". Neodymowy magnes pierścieniowy znajdujący się z boku obudowy VR dla LG współpracuje z wbudowanym w smartfon LG G3 żyroskopowym czujnikiem pola magnetycznego, dzięki czemu wybieranie aplikacji oraz przewijanie menu nie wymaga dotykania ekranu. Dodatkowo, by zestaw VR dla G3 był gotowy do użycia, wystarczy włożyć do niego smartfon.

Promocja zestawu ruszy w tym miesiącu w wybranych krajach.

Łączność zapewniała sieć T-Mobile

Autor:
Adam Łukowski

Autor:
Jacek Filipowicz

korespondencja własna; czytane: 17043 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Owczarek

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!