R E K L A M A

MWC 2015: Acer - Windows 8.1 i Android 5.0

Opublikowane:
Prezentacja najnowszych urządzeń Acera
Prezentacja najnowszych urządzeń Acera
Fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Acer pokazał na MWC 2015 kilka nowych modeli telefonów, w tym M220 z Windowsem 8.1 i Z220 z Androidem 5.0.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej dzień przed oficjalnym otwarciem targów MWC 2015 w Barcelonie Acer zaprezentował dziennikarzom m.in. Liquid Jade Z, Liquid Z520, Liquid M220 and Liquid Z220; jak również specjalną opaskę.

Liquid Jade Z

To cienki (7,9 mm) i lekki (110 g) telefon wspierający technologię LTE. Ma 5 calowy wyświetlacz HD IPS wzmocniony Gorilla Glass. Procesor to 64-bitowy Mediatek quad-core. Jest również aparat cyfrowy o rozdzielczości 13 Megapikseli, a także przednia kamerka o rozdzielczości 5 Mpix.

Telefon ma być dostępny w marcu w cenie ok. 199 euro.

Liquid Z-Series

Acer zaprezentował również smartfony serii Z. Nowe urządzenia Z220 i Z520 mają ciekawy design i wyposażone są w mocne procesory. Producent mówi także o wspaniałych możliwościach kamer cyfrowych. Z220 dedykowany jest młodszym użytkownikom, Z520 - fanom mediów.

Liquid Z220 ma 4-calowy wyświetlacz, współpracuje z dwoma kartami SIM. W środku znajduje się Snapdragon 1,2 GHz, kamera 5-megapikselowa, z tyłu i 2-megapikselowa z przodu. To także pierwszy smartfon Acera wyposażony w system operacyjny Android 5.0 Lollipop.

Z520 ma lepszą kamerę z przodu (8 megapikseli). Producent zapowiada, że fani muzyki i multimediów korzystający z tego urządzenia nie będą potrzebowali zewnętrznych głośników.

Oba smartfony wyposażone są w Quick Mode z trzema profilami dla różnych użytkowników: Basic Mode (dla najmłodszych z ustalonymi numerami do dzwonienia i SMS-owania), Easy Mode (z dostępem do dodatkowych opcji, takich jak np.: wiadomości, radio, pogoda, zegarek) oraz Standard Mode (dla zaawansowanych użytkowników zaprzyjaźnionych z interfejsem Androida).

Z220 będzie dostępny w Europie jeszcze w tym miesiącu za 89 euro. Z520 kupimy miesiąc później w cenie 109 euro.

Liquid M220

Pierwszym modelem Acera z Windowsem 8.1 jest Liquid M220. Ma także 4-calowy wyświetlacz. - Jesteśmy dumni z naszego pierwszego telefonu z Windows Phone 8.1, gotowego także do aktualizacji z Windows Phone 10 - powiedział ST Liew, Smartphone Business Group President Acer. - To dobry moment na wprowadzenie ekosystemów Windows.

Komórka obsługuje rzecz jasna rozwiązania Microsoftu takie jak OneDrive, Skype czy Office.

Telefon będzie dostępny w kwietniu w dwóch kolorach - czarnym i białym - za 79 euro.

Made For Acer Liquid

Przedstawiciele Acera pokazali także serię "Made For Acer Liquid" certyfikowanych akcesoriów do urządzeń z serii Liquid.

Twórcy akcesoriów do smartfonów Acera chcą, aby w czasach kiedy wszystkie telefony mają bardzo podobne funkcjonalności, mogły się one wyróżniać. Wszystkie mają działać w ramach jednego ekosystemu "Made For Acer Liquid", a będą to m.in. obudowy, futerały zabezpieczające wyświetlacze. Będą one pasowały do zapowiadanych dziś urządzeń.

W Barcelonie pokazano również wodoodporną opaskę Acer Liquid Leap+, czyli gadżet dla aktywnych użytkowników. Działa ona nie tylko ze smartfonami Acera, ale także innymi urządzeniami pracującymi z Androidem, iOS-em oraz Windowsem. Ma jednocalowy wyświetlacz OLED, a także np. możliwość sterowania muzyką. Działa także kalendarz i SMS-y. Leap+ komunikuje się z telefonami poprzez Bluetooth 4.0. Dostępny jest w kolorach czarnym, różowym i zielonym.

Opaska ma być dostępna jeszcze w marcu - za 79 euro.

Łączność zapewniała sieć T-Mobile

Autor:
Adam Łukowski

Autor:
Jacek Filipowicz

Opublikowane:
Autor: Adam Owczarek

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!