R E K L A M A

Smartfon dual SIM Op3n Dott prosto z Tesco

Opublikowane:
Smartfon Op3n Dott P4502
Smartfon Op3n Dott P4502
fot. Jacek Filipowicz/mGSM.pl

Trafiły do nas dwa budżetowe urządzenia inaugurujące na polskim rynku obecność marki Op3n Dott. Są niedrogie i masowo dostępne w supermarketach, więc łatwo będzie obejrzeć je podczas weekendowych zakupów. Sprawdzamy czy warto. Pierwszy - smartfon.

Dziś obejrzymy smartfona, w poniedziałek zaś zapraszam na przegląd tabletu Op3n Dott.

Tesco najwyraźniej nie przykłada wielkiej wagi do nazewnictwa urządzeń, stąd nazw trzeba pracowicie szukać gdzieś na pudełkach i urządzeniach. Na pudełku smartfona, a także w informacjach o urządzeniu w menu ustawień znajdziemy informację, że model nosi nazwę P4502. Dodatkowo pod baterią, na tabliczce znamionowej widnieje nazwa Medion P4502.

Trudno również znaleźć informację o specyfikacji technicznej smartfona na stronach Tesco. Łatwo - cenę: 399 zł.

Na estetycznym pudełku znajdziemy informacje podstawowe. Smartfon Op3n Dott P4502 ma 4,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości qHD (540x960 pikseli), choć adnotacja "High IPS Quality Display" wprowadziła mnie w lekkie zakłopotanie. Układ oparto na bliżej niesprecyzowanej marki 4-rdzeniowym procesorze z zegarem 1,3 GHz, gigabajcie RAM-u i systemie Android 4.4.2. 8 GB pamięci flash ROM można rozszerzyć kartami microSD o 32 GB.


Smartfon Op3n Dott P4502 - zawartość pudełka
wideo: Jacek Filipowicz/mGSM.pl przez YouTube

Op3n Dott P4502 dysponuje dwoma aparatami. Tylny ma matrycę 5 megapikseli i wsparcie lampki LED, zaś przedni to matryca 2 megapiksele. Smartfon ma miły, klasyczny wygląd z szybką wyświetlacza wystającą nieco ponad profil obudowy. Matowa obudowa nie ślizga się w ręce, ale na biurku, na półce, czy jakiejkolwiek lekko pochyłej powierzchni raczej bym go nie zostawiał.

Tylny aparat również wystaje ponad profil obudowy. Odchudzono w ten sposób telefon, ale nie mam pewności, czy obiektyw chroniony jest szkłem odpornym na zarysowania. Niezbyt fortunne mocowanie pokrywy baterii sprawia, że nawet po starannym dociśnięciu wszystkich brzegów, można spodziewać się lekkich trzasków, niemniej obudowa jest sztywna, a całość sprawia raczej dobre wrażenie. Trzaski wycisnąłem ze smartfona używając znacznej siły.

Po zdjęciu obudowy jasnym staje się, że mamy do czynienia z urządzeniem obsługującym dwie karty SIM. Sloty są wyraźnie oznaczone, a montowanie kart SIM wymaga wyjęcia baterii. Do zamontowania karty pamięci wystarczy zdemontowanie pokrywy baterii.

Smartfon z Tesco wyróżnia się dosyć charakterystycznym ekranem blokady z łatwo rozpoznawalnymi ikonami, usługami i aplikacjami w menu związanymi z marką Op3n Dott, a także specyficznym oznaczeniem podświetlanych przycisków dotykowych pod wyświetlaczem.

Jeśli cena i specyfikacja komukolwiek odpowiada, polecam podejście do półki. Jak na smartfona z hipermarketu, Op3n Dott P4502 prezentuje się raczej pozytywnie, przynajmniej przy pierwszym kontakcie. Nie zauważyłem szczególnych wad, które można wychwycić przy pierwszym kontakcie. Trochę szkoda, że z wbudowanych 8 GB pamięci flash dla użytkownika pozostaje tylko nieco ponad 3 GB, szkoda że aparat nie jest nieco lepszy - ale w tym przedziale cenowym to raczej standard. Sporym plusem jest natomiast rozdzielczość wyświetlacza i 1 GB pamięci RAM, a także aktualna i płynnie działająca wersja systemu Android.


Smartfon Op3n Dott P4502 - przegląd
wideo: Jacek Filipowicz/mGSM.pl przez YouTube

Tutaj można obejrzeć wstępny przegląd tabletu Op3n Dott.

Materiał własny

Opublikowane:
Autor: Jacek Filipowicz
Ten artykuł skomentowano już 6 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 6.
33,3% 
 16,7% 
 50,0% 
Włodek
Faktycznie wolne jest 3GB RAM ale to chyba nie znaczy, że system zajmuje 5GB a raczej, że zamiast deklarowanych 8GB w rzeczywistości jest jedynie 4GB! Zaglądałem w ustawienia i chyba właśnie tak jest. Warto by jakiś fachowjec wypowiedział się w gej kwestii, bo to wygląda na niezłą wpadkę Tesco.
.174.9.185 | 09 Dec 2014, 22:12
Skum4j
Artykuł jak dla mnie zupełnie zbędny, tak naprawde niczego więcej się nie dowiedziałem niż na stronie ze specyfikacją techniczną (w 30 sekund). Materiał 7 minutowy to kolejne minuty wyjęte z życia. W prezentacji produktu wypada napisać podstawowe wrażenia, subiektywnie jakość zdjęć, czy wyświetlacz jest ok i czy np. cały telefon płynnie działa. Panie jak zamierza pan tablet tak samo opisać, to szkoda czasu nas wszystkich - stron ze specyfikacją jest naprawdę dużo a czas potrzebny do zapoznania sie zajmuje pare sekund.
Komentarz - jak dla mnie - zbędny. Skrótowa formuła przeglądu przydaje się niektórym bardziej, niż goła specyfikacja. Jeśli komuś nie opowiada, może skupić się wyłącznie na specyfikacji albo poczekać na pełny test. Jeśli "Wam Wszystkim", Wasza Wysokość, szkoda czasu, zużyjcie go bardziej efektywnie i nie zaglądajcie do przeglądu tabletu, pozwalając jednakowoż łaskawie chętnym, by tam zajrzeli. Bez urazy. (jf)
.czumy-net.jelonki.robbo.pl | 15 Nov 2014, 11:11

Lucjan
Jak tak na niego patrzę to mi zaczyna przypominać Overmax Vertis? Lub Vertis Aim? W sumie wszystko staje się powoli i tak na jedną manię.
Niekiedy są to dokładnie (albo niemal dokładnie) takie same urządzenia. W Chinach jest ograniczona liczba prawdziwych producentów. Ich smartfony trafiają do Europy, Stanów, Indii czy Afryki pod bardzo różnymi nazwami. (jf)
.28.49.228.iwacom.net.pl | 14 Nov 2014, 14:11
Lucjan
Zatem z niecierpliwością czekamy na testy. Swoją drogą zasugeruję delikatnie chociaż przetestowanie jednej z krawędzi kantu wyświetlacza :) Tak przy samej ramce by rysa nie rzucała się w oczy, wtedy się dowiemy. No niestety, jak to się mówi show must go on and party time ;)Skoro nie jest napisane to trzeba samemu na oko sprawdzić. Przydałaby się głownie jeszcze opinia pracy płynności tego sprzętu. :)
To też musi niestety poczekać. Ja oceniałem wyłącznie pracę interfejs i kilku aplikacji, które nie wymagały pracy online. (jf)
.28.49.228.iwacom.net.pl | 14 Nov 2014, 13:11

Lucjan
Nic się nie stało :) Dziękuję za poprawienie i pozdrawiam :) Co do samego modelu, wydaje się stwarzać pozory ciekawego prezentu na gwiazdkę dla dzieciaków 5+. Dosyć optymalna wielkość wyświetlacza, parametry odpowiednie na niezbyt wymagające gry integracyjne a poza tym przyjemne z pożytecznym, czyli zawsze można się z dzieciakami zdzwonić ;)Dodam, że spokojnie ten telefon może być prezentem np. dla dwójki czy też trójki dzieci z racji ceny jeśli uważamy ją za wygórowaną. Od co taki wspólny jeden prezent dla dzieciaków :)
Trochę szkoda, ze Tesco nie podało nieco pełniejszych danych. W telefonie dla dzieciaków przydałoby się wzmocnienie wyświetlacza w postaci Dragontrail, czy Gorilla Glass. Żeby się przekonać czy jest, musiałbym spróbować zarysować. W końcu - czemu nie, ale to raczej podczas testów. Cuda zdziałałby nieco ładniejszy (mniej smutny, bardziej kolorowy) graficzny interfejs użytkownika. To prosty zabieg, a potrafi uatrakcyjnić korzystanie ze smartfona. Chińczycy na własnym rynku doskonale już o tym wiedzą. Nie robiłem zdjęć, więc nie wiem jak wychodzą, nie słuchałem muzyki. Nie wiem również jak działa wymiana danych. Telefon jest jeszcze ciepły. Jeden z redaktorów dostał go już do zabawy w celu przygotowania testu. (jf)
.28.49.228.iwacom.net.pl | 14 Nov 2014, 13:11
Lucjan
P. Jacku a dopisze Pan przekątną ekranu?
Bardzo przepraszam za niedopatrzenie. Podawałem w komentarzu na YT i w związku z tym zdało mi się, że podałem również w tekście. Uzupełniam i dodaję linki do karty w katalogu. Dziękuję za zwrócenie uwagi. (jf)
.28.49.228.iwacom.net.pl | 14 Nov 2014, 13:11