R E K L A M A

Na mGSM wreszcie można pytać o telefony

Opublikowane:

Od dziś na mGSM będzie można w końcu zadawać pytania o konkretny model telefonu, jego funkcje, dostępność u operatorów, o wszystkie szczegóły, o które chcieliście zapytać, ale zła moderacja nie pozwalała.

Nasze mGSM nie ma niestety forum i nieprędko zapowiada się jego powstanie. System komentarzy i opinii pozwala przede wszystkim na podzielenie się własnym zdaniem o telefonie, ale nie umożliwia dialogu z innymi użytkownikami serwisu. Nie jesteśmy co prawda serwisem społecznościowym, ale wychodząc naprzeciw Waszym prośbom, postanowiliśmy nieco zmodyfikować podejście.

Formuła komentarzy, którą przyjęliśmy uniemożliwiała po prostu nawiązanie sensownej rozmowy, czy zadanie banalnego pytania, choć wyjątki się oczywiście zdarzały. Od dziś będzie można zadać pytanie o dowolnym stopniu trudności i liczyć, że inny użytkownik serwisu na nie odpowie.


Gdzie mogę zadać pytanie?

Na karcie konkretnego modelu. Pod specyfikacją mieściły się do tej pory tylko opinie. Teraz możecie zauważyć również zakładkę, po kliknięciu której pojawi się możliwość zadania pytania.

W odróżnieniu od opinii: nie trzeba mieć telefonu, żeby móc zadać pytanie.


Tutaj opinie
Tutaj pytania
Belka z opiniami i pytaniami
fot. mGSM

Jak mam zadać pytanie?

  • Kliknij zakładkę "Pytania i odpowiedzi" pod specyfikacją telefonu albo zakładkę "Pytania" na górnej belce nad specyfikacją.
  • Kliknij: "Dodaj swoje pytanie".
  • Jeśli chcesz, żeby pytanie przeszło przez moderację, przeczytaj wyświetlony regulamin i zastosuj się do niego. To naprawdę nie jest dużo pracy. Należy się liczyć z tym, że jeśli użytkownik nie zechce zastosować się do regulaminu, my nie zechcemy opublikować pytania albo odpowiedzi.
  • Po wpisaniu treści pytania, podaj nick i kliknij przycisk "OK, wyślij"
  • Uzbrój się w cierpliwość. Dużo cierpliwości w oczekiwaniu na odpowiedź.

Jak udzielić odpowiedzi?

Wystarczy kliknąć "Odpowiedz" pod zadanym pytaniem. Dla pytającego może być istotne czy odpowiadający ma telefon, czy nie. Czy rozwiązanie jakiegoś problemu zostało sprawdzone praktycznie, czy nie. Dopuszczamy umieszczanie linków, ale należy ograniczyć się wyłącznie do źródeł związanych z producentami telefonów, pamięci, procesorów, itd. oraz operatorami komórkowymi.

Postarajcie się nie pouczać innych. Nikt tego nie lubi. Zawsze można zwrócić uwagę, że odpowiedź znajduje się na konkretnej stronie instrukcji obsługi albo na stronie operatora/producenta. Ważne jest jednak w jaki sposób się to robi.

Wszystkie pytania i odpowiedzi są sprawdzane pod kątem zgodności z regulaminem. Postarajcie trzymać przynajmniej 3 prostych wytycznych podanych w skróconej formie. Pisanie po polsku oznacza także stosowanie przecinków i kropek. Błędy ortograficzne podkreśli automatyczne sprawdzanie pisowni w Waszej przeglądarce (o ile nie wyłączyliście tej opcji) - wystarczy poprawić.

Zapewne rzadko, ale jeśli będziemy znali odpowiedź na jakieś pytanie, chętnie jej udzielimy, szczególnie wtedy, gdy będziemy akurat w posiadaniu konkretnego modelu


Jakich pytań nie zadawać?

Zadać można oczywiście każde pytanie, ale niektóre mogą się po prostu nie ukazać. Jeśli chcecie uniknąć frustracji, nie pytajcie:
  • o miejsce zakupu akcesoriów i telefonów - takie pytania są traktowane jako spam reklamowy
  • o rzeczy niezwiązane z telefonem, jego funkcjonowaniem, usługami operatora
  • o coś, o co już ktoś zapytał - powielanie pytań naprawdę nie sprawi, że ktoś na nie szybciej odpowie

Globalna prośba: Nie zadawajcie pytań w zakładce opinii. Nie wyrażajcie raczej opinii tam, gdzie jest miejsce na pytania.


Co robią "te śmieszne rączki"?

Każdy wpis możecie ocenić pod kątem przydatności. Jeśli odpowiedź pomogła, dajcie jej zieloną łapkę. Jeśli ktoś złośliwie udzielił złej rady - poczęstujcie czerwoną łapką. Głosować można tylko raz. Jeśli moderacja przepuściła jakiś obraźliwy, zdublowany albo omyłkowy wpis - użyjcie krzyżyka (opcja tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników). Funkcjonowanie tego systemu zależy od Was i ma być dla Was użyteczne. Jeśli go nadużyjecie, będziemy musieli wprowadzić ograniczenia.

Opcja zadawania pytań przechodzi w tej chwili okres testowy. Jeśli zauważycie jakieś błędy, będziecie chcieli dowiedzieć się czegoś na temat tej nowej funkcji mGSM albo po prostu wyrazić swoją opinię - możecie to zrobić tutaj, pod tym niusem albo napisać na ogólnodostępny adres serwisu: mgsm@mgsm.pl

Wszystkie opinie będą przeczytane - tyle mogę obiecać. Za konstruktywne wnioski i informacje o błędach będziemy bardzo wdzięczni. Już zarejestrowaliśmy pewien problem z okienkiem Skąpca - postarajcie się na razie go ignorować, szukamy rozwiązania.

Materiał własny

Opublikowane:
Autor: Jacek Filipowicz
Ten artykuł skomentowano już 9 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 9.
66,7% 
 0,0% 
 33,3% 
angela
mam pyatnie jak zmienic godzine data wyswietlaczu do góry
Pytanie należy zadać na karcie właściwego modelu używając poprawnego języka polskiego. Tak, wiem, że to bariera dla niektórych nieprzekraczalna, ale taki jest wymóg. Zawsze można poprosić kogoś o pomoc w poprawnym sformułowaniu pytania, jeśli samemu się nie potrafi. (jf)
.98.227.130 | 07 Apr 2020, 16:04

Aga
Jak ustawić większą ilość znaków w sms bo jest tylko 70 znakow w woadomosci ?
.ip.netia.com.pl | 23 Apr 2014, 13:04
xperios
Ale super haha. Ostatnio w jakimś poście napisałem o czymś takim i sprawdziło się :D
.adsl.inetia.pl | 14 Feb 2013, 22:02

mark
Brawo, zawsze mi tego brakowało. Dołączam się do postu o uszczegółowienie wyszukiwarki, zwłaszcza pod kątem obsługiwanych częstotliwości ( przy lte często tego brak ) oraz obecności autofokusa w aparacie foto. Gdybyż jeszcze producenci zechcieli podawać czułość modułów radiowych gsm oraz umożliwiać szaremu użytkownikowi zarządzanie częstotliwościami wedle własnego widzimisie. I komu przeszkadzały te wystające antenki, zawsze zasięg był stabilniejszy. Pozdrawiam
mark
.opera-mini.net | 13 Feb 2013, 23:02
Jaku
A gdzie zadawać pytania o telefony, które są w sklepach, a nie ma ich w portalu. Na przykład nowe modele Prestigio.
Można zgłosić brak jakiegoś modelu - na dole strony jest mail kontaktowy. Jeśli chodzi o Prestigio, rzeczywiście, nie mamy w tej chwili jednego modelu, jak mi się zdaje niedostępnego (również w tej chwili) w oficjalnej polskiej dystrybucji. Mam dane i zdjęcia. Karta modelu prawdopodobnie pojawi się dzisiaj, o ile nie będę musiał odpowiedzieć jeszcze na kilkadziesiąt pytań :) (jf)
.205.171.28 | 13 Feb 2013, 22:02

acomitam
Wcześniej opcja testy była nieaktywna jak żadnego nie było a teraz jest, mimo iż nie ma tam żadnego artykułu.
Dziękuję za informację. Obawiam się, że to celowe działanie z ukłonem w stronę wyszukiwarek i nie jest związane z dodaniem pytań. Dowiem się jeszcze w dziale technicznym. (jf)
.42.12.26.alfanet24.pl | 13 Feb 2013, 21:02
Pick
Świetnie :D, wreszcie będzie można pomóc ludziom ^^
.adsl.inetia.pl | 13 Feb 2013, 11:02

thestig
A co z uaktualnieniem wyszukiwarki? obecnie uniemożliwa ona wyszukania telefonu o oczekiwanych parametrach np hotspot wifi, wielkość matrycy aparatu, liczba rdzeni procesora, jego częstotliwość czy wersja systemu w chwili premiery i jego ostatniej aktualizacji, obecnie można wbrać tylko rodzaj systemu i typ obudowy (pozostałe parametry występują przy prawie wszystkich obecnych telefonach) a wtedy pojawia sie kilkaset wyników(np. przy androidzie), brakuje podziału na segmenty, ktoś szuka budżetowego smartfona to zaznaczyłby np 1 rdzeń 1ghz i 5mp i ma jak na tacy wyłożone modele o tej lub zbliżonej specyfikacji.
Uaktualnienie wyszukiwarki jest w planach. Kiedy będzie miał kto to zrobić, kiedy będzie za co to zrobić, bo pomimo wszystkich optymalizacji, skomplikowane zapytania do bazy danych mocno obciążają serwery. Potrzeba jest również dla nas oczywista. (jf)
.icpnet.pl | 13 Feb 2013, 11:02
czytelnik
Ciekawe jak się to sprawdzi. Ale krok w dobrą stronę myślę. Pozdrawiam.
Mamy szczerą nadzieję, że będzie dobrze. Obawiamy się trochę nawału pytań i niewielkiej ilości odpowiedzi, ale jest sporo użytkowników, którzy rzeczywiście chcieliby pomagać, a do tej pory nie mieli jak. (jf)
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 13 Feb 2013, 10:02