R E K L A M A

Wave 3, M i Y pod kontrolą Bada 2.0

Opublikowane:
Autor: Jacek Filipowicz

Druga wersja systemu Bada oferuje multi-tasking, WiFi Direct, rozpoznawanie głosu, NFC i sporo innych możliwości. Samsung promuje nowy system przy użyciu 3 nowości: modeli Wave 3, Wave M i Wave Y. Wszystkie są oczywiście dotykowe.

Kolejna porcja nowości z systemem Bada 2.0 - podobnie jak wcześniej wspomniany przez nas zestaw Galaxy - będzie również miała premierę w Berlinie, na tegorocznej imprezie IFA.

Samsung Wave 3 z 4-calowym wyświetlaczem Super AMOLED będzie modelem flagowym, który zaoferuje użytkownikowi największe możliwości i najwięcej interfejsów komunikacyjnych. Czterozakresowy smartfon z obsługą dwóch zakresów 3G pozwoli na błyskawiczną wymianę danych poprzez HSPA+ z maksymalną prędkością pobierania danych na poziomie 14,4 Mbps.


Samsung Wave 3 Samsung Wave 3 Samsung Wave 3
Samsung Wave 3
fot. Samsung

Cztery wersje standardów WiFi, w tym n umożliwią bezprzewodową komunikację lokalną oraz wykorzystanie telefonu jako przenośnego hotspota. Wave 3 zadba również o rozrywkę oferując uniwersalny odtwarzacz plików muzycznych, aparat 5 Mpx z AF i możliwością nagrywania filmów w 720p przy 30 klatkach na sekundę.


Samsung Wave Y Samsung Wave Y Samsung Wave Y
Samsung Wave Y
fot. Samsung

Samsung Wave Y to nieco uboższy krewny Wave 3, choć HSDPA na poziomie 7,2 Mbps to i tak mocny punkt w specyfikacji. Wyświetlacz ma matrycę TFT i przekątną 3,2 cala. Aparat fotograficzny bez automatycznego ustawiania ostrości robi zdjęcia w rozdzielczości 2 Mpx, a smartfon - poza standardowymi interfejsami do wymiany danych w sieciach lokalnych - ma opcjonalnie dysponować NFC.


Samsung Wave M Samsung Wave M Samsung Wave M
Samsung Wave M
fot. Samsung

Samsung Wave M sytuuje się gdzieś pośrodku zestawu nowych Wave'ów. Ma wyświetlacz HVGA o przekątnej 3,65 cala, aparat fotograficzny podobny jak Wave 3, ale w materiałach promocyjnych producent nie bardzo może się zdecydować czy HSDPA ma prędkość 7,2 czy 14,4 Mbps - podaje się obie wersje. Tu także mamy funkcję hotspota WiFi, Bluetooth w wersji 3.0 i procesor z zegarem 832 MHz podawany również w specyfikacji Wave Y.

Nowe Wave'y mogą okazać się atrakcyjną propozycją dla wszystkich zwolenników autorskiego systemu operacyjnego Samsunga opartego na Javie. Jeśli czujecie się nieco zagubieni chaotyczną listą możliwości prezentowanych Samsungów, warto zajrzeć do porównania. Pamiętajcie proszę, że specyfikacje oparte są na razie na wiadomości prasowej producenta i wersje telefonów do sprzedaży mogą się nieco różnić od tego, co Samsung zamierza pokazać na berlińskim IFA.

Na podstawie informacji producenta Samsung; czytane: 6167 razy.

Opublikowane:
Autor: Jacek Filipowicz

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!