R E K L A M A

Żegnajcie słodkości - znamy nazwę kolejnego Androida

Opublikowane:

Android jest zainstalowany na ponad 2,5 miliarda aktywnych urządzeń na całym świecie. Doczekał się już dziewięciu wersji, a kolejna ma pojawić się wkrótce. Ale po 10 latach Google uznał, że nadszedł czas na zmiany. Zmienia się wizerunek marki, zmienia się system nazewniczy, zmieniają się kolory...

Zmiana nazwy

Google tłumaczy, że nazwy kodowe dla każdej wersji Androida, oparte na smacznych smakołykach lub deserach, były w istocie nazwami wewnętrznymi stosowanymi przez zespół inżynierów Google'a. I ta tradycja stała się częścią nazewnictwa stosowanego także "na zewnątrz". Ale nie dla wszystkich była to konwencja zrozumiała. A ponieważ Android jest globalnym systemem operacyjnym ważne jest, aby te nazwy były jasne i czytelne dla wszystkich na świecie. Tak więc w następnej wersji Androida będzie po prostu używany numeru wersji - a najbliższy Android będzie znany jako Android 10.

Odświeżony wizerunek marki

Po wielu latach Google zdecydowało się również na uproszczenie wizerunku marki. Nowe logo wykorzystuje charakterystyczny wizerunek robota, a nazwa dostała stonowany, czarny kolor (dotychczasowa zieleń nie zawsze była czytelna). Całość prezentuje się znacznie nowocześniej i jest czytelniejsza. Nowa odsłona marki uruchomiona zostanie wraz z debiutem Androida 10.

Google Blog

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Radek225
Może wraz z nową odsłoną wydłuży się czas wsparcia urządzeń opartych na Androidzie? Niech Google wymusi na producentach czas wsparcia przynajmniej te 3 kalendarzowe lata. A nie 2 duże odsłony i do widzenia. Ktoś powie "kup sobie google pixela". Jakoś te telefony do mnie nie przemawiają, wolę Note'a 8 od Samsunga, a Jabcoki od Apple'a z 5 letnim wsparciem wysłałbym na Marsa wraz z ich ideologią i fanatycznymi wyznawcami. W ogóle mi sprzęt oraz maksymalne udziwnienia ze strony tej firmy mi nie leżą.
.103.33.253 | 24 Aug 2019, 19:08