R E K L A M A

Składany smartfon z elastycznym ekranem - kolejna wizja Samsunga

Opublikowane:

Samsung uzyskał patent na ciekawe urządzenie - składany telefon z wydłużonym wyświetlaczem, który można zginać w wielu punktach. W ten sposób urządzenie będzie można złożyć i do wewnątrz, i na zewnątrz.

Choć wypuszczenie na rynek Samsunga Galaxy Fold zostało przełożone, koreański producent nie rezygnuje z rozwoju tego segmentu telefonów. Dowodem na to jest ostatni patent producenta, prezentujący inny rodzaj składanego telefonu niż Fold. Wniosek został złożony 31 stycznia 2019 r. w USPTO (United States Patent and Trademark Office) i opublikowany 8 sierpnia 2019 r., również w bazie danych WIPO (World Intellectual Property Office).

Patent prezentuje składany smartfon z wydłużonym ekranem i dwukierunkowym mechanizmem przesuwnym. Podobnie jak składany smartfon Motorola RAZR, urządzenie ma ekran, który jest wewnątrz po złożeniu telefonu. Jednak dzięki elastycznemu zawiasowi możliwe jest całkowite złożenie ekranu w drugą stronę, z wyświetlaczem na zewnątrz.


W urządzeniu mógłby być zastosowany szeroki zawias, który pozwoli zgiąć telefon w kilku punktach. W ten sposób można złożyć urządzenie płasko, wtedy przód i tył urządzenia mają dokładnie taką samą długość. Można również przesunąć tył nieco w dół, tworząc większą powierzchnię wyświetlacza z przodu, albo ujawnić górną część tylnego panelu z aparatem i na przykład wykorzystać go do robienia selfików.

Let's Go Digital

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!