Motoroli One Action. " /> Motorola One Action - ultraszerokokątna kamera w akcji :: mGSM.pl
R E K L A M A

Motorola One Action - ultraszerokokątna kamera w akcji

Opublikowane:

Motorola zaprezentowała dziś, jakie możliwości niesie zastosowanie ultraszerokokątnej kamery podczas nagrywania wideo. To rozwiązanie, które wielu osobom przypadnie do gustu i, co najważniejsze, zastosowane jest w bardzo dobrze wycenionym smartfonie - Motoroli One Action.

Motorola One Action to pierwsze na rynku smartfonów urządzenie z ultraszerokokątną kamerą akcji (o kącie widzenia 117 stopni), która umożliwia nagrywanie wideo w orientacji poziomej, gdy telefon jest trzymany pionowo. Wyposażony w potrójny system aparatów smartfon dostarcza wysoką jakość filmów i zdjęć oraz wsparcie funkcji oferowanych przez sztuczną inteligencję (AI). Efekty pracy można przeglądać na 6,3-calowym ekranie CinemaVision o proporcjach 21:9.

Motorola jest atrakcyjnym urządzeniem. Dostępne są dwie wersje: czarna i biała. Ta druga jest zdecydowanie ładniejsza. Duże wrażenie robi ekran i poręczność smartfonu - to przez wydłużone proporcje, które sprawiają, że komórka lepiej leży w dłoni. Do tego tradycyjnie Android One i niemal czysty system z drobnymi, ale przydatnymi dodatkami od producenta.

Na szczegółową recenzję przyjdzie czas, teraz warto pokazać, jak Motorola One Action sprawdza się podczas rejestrowania wideo. Ono film nagrany telefonem trzymanym w pionowej orientacji:
A tu jeszcze jeden:
Niewątpliwie trzymanie telefonu w pionie jest dla użytkownika wygodniejsze niż w poziomie. Choć do tej pory nie sprawdzało się w rejestrowaniu nagrań wideo. Motorola naprawdę zgrabnie to rozwiązała, wystarczy dotknąć jednej ikony i rozpoczyna się nagrywanie z użyciem szerokokątnej kamery. Co więcej, nagrania mają bardzo dobrą jakość. Działa tu stabilizacja, można odpalić tryb hyperlapse i zwolnione tempo, a maksymalną rozdzielczością nagrywania jest FHD.

A tak prezentuje się nagranie FHD zarejestrowane tradycyjnie, podczas trzymania smartfonu w poziomej orientacji:

Na koniec możecie zobaczyć jeszcze nagranie w 4K - tutaj niestety nie działa stabilizacja, co wyraźnie widać. Zdecydowanie nagrywający powinien mieć stabilniejszą rękę, statyw albo gimbala, bo inaczej nagrania nie będą do końca zadowalające...Materiał własny

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Freeq
Czy faktycznie nie można zrobić zdjęcia na szerokim kącie, a tylko podczas kręcenia filmu i to jedynie w 3Mpix?
.64.0.34 | 22 Aug 2019, 06:08