R E K L A M A

Apple ma problemy przez baterie w iPhone'ach i Macach

Opublikowane:
Oświadczenie Apple dotyczące blokowania funkcji Kondycja baterii
Oświadczenie Apple dotyczące blokowania funkcji Kondycja baterii
Twitter

Chodzi o kwestię wymiany baterii - Apple zdecydowanie robi wszystko, by użytkownik nie miał chęci skorzystać z nieautoryzowanego serwisu. I blokuje dostęp do istotnych, z punktu widzenia użytkownika, informacji.

Dotyczy to najnowszych modeli iPhone'ów - w ich przypadku wymiana baterii w nieautoryzowanym serwisie grozi utratą informacji o kondycji baterii. Nawet wtedy, kiedy stosujemy oryginalne baterie. Ostrzeżenie jest bowiem generowane za sprawą mikrokontrolera, który może być poprawnie skonfigurowany tylko przez autoryzowanych techników.

Nie jest to coś, co uniemożliwi pracę z urządzeniem czy wpłynie na czas pracy - po prostu zamiast danych mówiących o żywotności baterii pojawi się napis informujący o tym, że nie da się sprawdzić, czy wymieniona bateria jest oryginalna - i dlatego użytkownik nie uzyska danych mówiące o tym, jaka jest żywotność ogniwa. Informacja będzie widoczna w ustawieniach baterii. Ta niespodzianka ma, według producenta, wynika z troski o bezpieczeństwo klientów.Dodajmy, że to nie jedyne problemy związane bateriami, jakie ma ostatnio firma. Kilka miesięcy temu producent zorganizował akcję serwisową dotyczącą przegrzewających się baterii w 15-calowych Macbookach Pro sprzedawanych między wrześniem 2015 a lutym 2017 roku. Temat podchwyciły agencje odpowiadające za bezpieczeństwo lotów, które przestrzegają przed komputerami, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie - nie powinny być wnoszone na pokład ani w bagażu podręcznym, ani też nadane do luku.

Nie tylko Federal Aviation Administration (FAA) wydał stosowne ostrzeżenie, znajdziemy je też na stronach European Union Aviation Safety Agency (EASA). Zakazy latania ze stanowiącymi zagrożenie laptopami wydały także linie TUI Group Airlines, Thomas Cook Airlines, Air Italy oraz Air Transat.


Na podstawie Twitter

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!