R E K L A M A

Huawei będzie mieć własne mapy!

Opublikowane:
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Huawei, nauczony przykrymi doświadczeniami, nie ustaje w działaniach zmierzających do całkowitego uniezależnienia się od Google. Po niedawnej prezentacji autorskiego systemu Harmony, mamy zapowiedź kolejnego ruchu - własnych map.

Nie ma wątpliwości, że prace nad własną aplikacją z mapami mają na celu uniezależnienie urządzeń Huawei od technologii Google. Pakiet noszący nazwę Map Kit to nie są jednak zwyczajne mapy. To raczej platforma, baza dla zewnętrznych deweloperów, wykorzystujących mapy i tworzących na ich bazie własne usługi. Map Kit powstaje we współpracy z rosyjską firmą Yandex oraz firmą prowadzącą serwis pośredniczący w wynajmie nieruchomości - Booking Holdings. Map Kit ma działać w 150 krajach i obsługiwać 40 języków, a także prezentować informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i wspierać rzeczywistość rozszerzoną.

Map Kit ma wystartować w październiku, nie stanowiąc na razie raczej silnego konkurenta dla Google Maps. Trzeba jednak pamiętać, że Map Kit będzie z pewnością rozwijany, a jest to kolejny element układanki, budującej pełną niezależność chińskiego koncernu.

Na podstawie informacji China Daily

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!