R E K L A M A

Grafenowe baterie już za rogiem?

Opublikowane:
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

O bateriach opartych o grafen, jako rozwiązaniu problemu zasilania smartfonów, słyszymy od dawna. Według doniesień @evleaks, chyba w końcu się ich doczekamy...

Kiedy? Zdaniem Evana Blassa, który raczej unika rozsiewania zupełnie niesprawdzonych plotek, telefon wyposażony w grafenowy akumulator może pojawić się już w przyszłym, lub najpóźniej w 2021 roku. Za jego stworzeniem stoi Samsung, który nad technologią grafenową pracuje od lat. Wiadomo, że akumulator grafenowy pozwoli na szybkie ładowanie - napełni się w pół godziny - i będzie zapewne wydajniejszy od litowo-jonowego. Na razie jednak trzeba jeszcze popracować nad większą pojemnością grafenowych ogniw i obniżeniem kosztów ich produkcji. Z pewnością akumulatory te na starcie będą znacznie droższe od tradycyjnych - ale ich cena (jak każdej nowości) będzie spadać, wraz z ich upowszechnianiem się.

Oczywiście nie wiadomo, w jakim smartfonie jako pierwszym Samsung zastosuje grafenową baterię. Na pewno będzie to któryś z flagowych modeli - a może firma wypuści osobną serię...?

Na podstawie informacji @evleaks

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
Al
Jak pierdyknie... To tylko raz ????
Tak na poważnie to przydały by się porządne baterie.
.0.87.226 | 14 Aug 2019, 12:08