R E K L A M A

Składany Xiaomi już opatentowany

Opublikowane:
Szkice patentowe Xiaomi
Szkice patentowe Xiaomi
fot. Xiaomishka

Składany telefon Xiaomi był kilka miesięcy temu bohaterem kontrolowanego przecieku, ale od tamtej pory słuch o nim zaginął. Aż do dziś...

Teraz pamięć o dziwnym składańcu Xiaomi odświeża rosyjski leakster, donoszący, że chińska firma złożyła w europejskim urzędzie ochrony własności intelektualnej (EUIPO) patent dotyczący telefonu z elastycznym, składanym w dwóch miejscach wyświetlaczem. Załączone szkice odpowiadają mniej więcej temu, co kilkanaście tygodni temu mogliśmy obejrzeć w krótkim filmie. Niestety, nie pokazano, w którą stronę składa się ekran - do wnętrza, czy po zewnętrznej stronie urządzenia. Uwzględniony na szkicu aparat fotograficzny zdaje się sugerować, że ekran zawijałby się do wewnątrz - w przeciwnym razie fotografowanie byłoby możliwe tylko po jego rozłożeniu... Złożony telefon nie miałby wówczas jednak żadnego ekranu na zewnątrz, co obniżałoby nieco komfort jego obsługi. Rozterki te wskazują jasno: to tylko koncepcja, a do jej pełnej realizacji jeszcze długa droga. I choć widzieliśmy działający już prototyp - obawiam się, że na składanego Xiaomi jeszcze poczekamy. Chyba, że firma pokaże od razu dwa takie modele... ;) To jednak bardzo wątpliwe.

Na podstawie informacji Xiaomishka

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 100,0% 
 0,0% 
Szatan
Przyjrzyjcie się proszę dokładnie szkicowi i jego wymiarom. Na szkicu płaskim wydzielone jest 5 obszarów: środkowy, po 2 "elastyczne łączniki" i po dwa elementy skrajne. Zakładając, że "łącznik" zgina się dokładnie w połowie, co ma logiczny sens, część skrajna nachodzi na część środkową dokładnie od jej krawędzi. Teraz jeśli porównamy szerokość ekranów skrajnych i części środkowej, to wyjdzie na to, że po złożeniu nie będą się schodzić ze sobą ekrany skrajne, tylko będą w odległości która jest wymagana do umieszczenia obiektywów na części środkowej.
.134.170.246 | 16 Aug 2019, 00:08