R E K L A M A

Modem 5G od Huawei nieco zbyt duży i mało efektywny

Opublikowane:
Porównanie konstrukcji obecnych i przyszłych modemów 5G
Porównanie konstrukcji obecnych i przyszłych modemów 5G
fot. Venturebeat

Instytut IHS Markit dokonał porównania sześciu smartfonów 5G, porównując m.in rozmiar układów, pamięć czy konstrukcję wewnętrzną. Na tym tle, własny moduł Huawei nie wypada najlepiej.

Zdaniem badaczy, modem Balong 5000 5G, stosowany w modelu Mate 20 X 5G wraz z procesorem Kirin 980, jest gabarytowo większy od konkurencyjnych układów. Jego "wafel krzemowy" (podstawa konstrukcji układu) jest o 50% większy, niż w konkurencyjnych modemach Qualcomm X50 i Samsung Exynos 5100. Dodatkowo, w przypadku Balonga 5000 (obsługującego sieci 5G/4G/3G/2G) modem 4G/3G/2G zintegrowany w Kirinie 980 jest w zasadzie zdublowany i zbędny, a zatem mamy nieefektywnie wykorzystany element, zajmujący miejsce we wnętrzu obudowy. A tego - jak wiadomo - nigdy dość, można je bowiem wypełnić innymi elementami lub choćby akumulatorem. Ponadto, Balong 5000 5G potrzebuje przynajmniej 3 GB pamięci operacyjnej oraz nie obsługuje zakresu 5G mmWave.

IHS Markit zwraca jednak uwagę, że opisywany stan wkrótce się zmieni, pojawią się bowiem SoC od razu projektowane z myślą o 5G, zawierające zintegrowany modem. Wówczas, problem dodatkowego miejsca zostanie rozwiązany, z pewnością zniknie choćby problem dublowania modemów w SoC i dodatkowej kości 5G.

Na podstawie informacji Venturebeat

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Adelajda
Co z tego, że mają większy chip jak i tak dają i dadzą użytkownikom w swoim nowym flagowcu baterię o większej pojemności niż te w Samsungach, o iPhone już nawet nie wspominając?
.63.209.28 | 14 Aug 2019, 10:08