R E K L A M A

Samsung i Xiaomi najlepsi w Europie, Huawei i Apple ze spadkami sprzedaży

Opublikowane:
Najlepiej sprzedające się smartfony w Europie
Najlepiej sprzedające się smartfony w Europie
fot. Canalys

Firma Canalys opublikowała kwartalny raport dotyczący sprzedaży smartfonów na rynku europejskim. Powody do zadowolenia mają Samsung i Xiaomi.

Generalnie, sprzedaż smartfonów na rynku europejskim nie zmieniła się znacznie w ujęciu rok do roku. Różnica między II kwartałem 2018 a 2019 roku jest właściwie niezauważalna - 45,2 vs 45,1 mln w roku bieżącym. Delikatny spadek nie martwi bardziej niż brak wzrostu...

Niestety, tylko Samsung i Xiaomi mogą pochwalić się wzrostem sprzedaży wśród czołówki producentów. 20-procentowy wzrost udziałów Samsunga jest co najmniej dobry, ale nie tak imponujący, jak u Xiaomi - 48%. Pozostali - jak Apple, Huawei i HMD notują spadki udziałów - co ciekawe - podobne, rzędu 16-18%. Mniej więcej o tyle samo spadła sprzedaż pozostałych marek, nie ujętych osobno w zestawieniu.

Lista najpopularniejszych modeli nie napawa zbytnim optymizmem - dominują modele niedrogie, a liderem jest średniak Samsunga, Galaxy A50. Drugie i czwarte miejsce również należą do Samsunga - z modelami A40 i A20e, rozdzielonymi przez Redmi Note 7 na trzeciej pozycji. Europejską Top5 zamyka... Apple iPhone XR.

Na podstawie informacji Canalys

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Aleksio
Nie napawa optymizmem względem kogo/czego?? Jeżeli ktoś nie kupuje flagowca, to nie jest to koniecznie tylko podyktowane zasobem portfela, ale często zwyczajnie niskiego zapotrzebowania na wszelkiego rodzaju wodotryski i ludzkie, praktyczne podejście do praktyczności takiego urządzenia. Wcale nie dziwi ogromny wzrost sprzedaży sprzętu od Xiaomi, pod kątem jakość/cena już dawno zepchnęli Huaweia z tronu króla średniej półki. Umarł król, niech żyje król.
.164.142.120 | 13 Aug 2019, 16:08