R E K L A M A

Hongmeng nie dla smartfonów?

Opublikowane:
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że autorski system Huawei ma zadebiutować na telewizorach. Dziś mamy kolejny sygnał potwierdzający tą informację - a do tego sugerujący, że Hongmeng w ogóle nie trafi na telefony i stanie się dodatkową platformą - czymś jak np. Tizen u Samsunga.

Informację taką rozsiała wiceszefowa Huawei Catherine Chen podczas spotkania z mediami w Brukseli. Według Catherine Chen, Hongmeng nigdy nie był rozpatrywany jako system dla telefonów i był tworzony na długo przed wybuchem chińsko-amerykańskiego konfliktu handlowego. Co prawda, w momencie eskalacji starcia Huawei z rządem USA były wyraźne wskazówki, że Chińczycy są gotowi do wdrożenia własnego systemu dla smartfonów, ostatecznie okazało się, że na razie nie ma takich planów - na co wskazują nawet przecieki na temat kolejnych smartfonów Huawei, które po prostu mają otrzymać Androida Pie.

Catherine Chen powiedziała, że Hongmeng jest platformą dla rozwiązań korporacyjnych oraz Internetu Rzeczy (IoT) i ma działać niezależnie od Androida. Pani Chen wskazała, że system jest szybszy, niż obecne platformy mobilne, ale i zdecydowanie prostszy. Zawiera się w setkach tysięcy linii kodu, a nie jak systemy mobilne - w dziesiątkach milionów linii. Wciąż niestety brak precyzyjnych informacji na temat Hongmenga i ostatecznej daty jego pojawienia się - choć mówi się o początku sierpnia.

Na podstawie Xinhua

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!