R E K L A M A

Samsung zrewolucjonizuje fotografię mobilną - ale dopiero w lutym

Opublikowane:
fot. @UniverseIce

Jeden z popularniejszy leaksterów, Ice Universe, zapowiada, że Samsung Galaxy Note10 będzie ostatnim modelem z fotograficzną matrycą z pikselami 1,4 mikrometra, a kolejne modele otworzą nowy rozdział w fotografii mobilnej.

Rozszyfrowanie komunikatu leakstera jest proste. Ponieważ innowacyjne rozwiązania trafiają w pierwszej kolejności do flagowców, modelem, który ma odmienić mobilną fotografię będzie Samsung Galaxy S11, którego poznamy zapewne tradycyjnie w lutym kolejnego roku. A na razie - leakster stwierdza, że Samsung Galaxy Note10 będzie ostatnim flagowcem, w którym zostanie zastosowana matryca serii S5K2 z pikselami o rozmiarze 1,4 mikrometra, która gościła w telefonach koreańskiego koncernu od czasów serii Galaxy S6. Była po drodze oczywiście udoskonalana, a jej ostatnią wersję mamy w Galaxy S10 i znajdziemy w Note10. Bez wątpienia sensor ten ugruntował pozycję Samsunga jako producenta jednych z najlepszych smartfonów fotograficzno-filmowych.

Konkurencja jednak nie śpi i czas na zmiany. Te nadejdą zapewne z kolejnym flagowcem, a obejmą - według leakstera - 10-krotny zoom optyczny oraz matrycę o rozdzielczości... 108 megapikseli. Oczywiście przepowiednie leakstera nie muszą się sprawdzić (szczególnie w kwestii rozdzielczości), niemniej pojawienie się peryskopowego obiektywu z zoomem jest całkiem prawdopodobne...

Na podstawie informacji Ice universe

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!