R E K L A M A

Qualcomm ulepszył Snapdragona 855 - najpierw w ROG Phone?

Opublikowane:
fot. Qualcomm

Choć powiada się, że lepsze jest wrogiem dobrego, Qualcomm zabrał się ulepszanie flagowego procesora Snapdragon 855 - i zaprezentował model Snapdragon 855 Plus.

Nowy układ ma zapewnić jeszcze lepsze doznania w grach i pozwolić w pełni wykorzystać możliwości sieci 5G oraz sztucznej inteligencji (AI). Snapdragon 855 Plus ma taktowanie podwyższone do 2,96 GHz i o 15% wydajniejszy układ graficzny, wprowadzający nowe rozwiązanie zwane Snapdragon Elite Gaming Experience. Za obsługę sztucznej inteligencji oraz rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej odpowiada czwarta generacja silnika Qualcomm AI Engine, która w połączeniu z szybkim internetem 5G pozwoli uzyskać nieosiągalne dotąd efekty.

Snapdragon 855 Plus, podobnie, jak poprzednik, będzie oferowany w dwóch wersjach, różniących się modemem. Do wyboru będzie X24 LTE i oczywiście X50 5G. Pierwszym smartfonem z nowym procesorem ma być nadchodzący Asus ROG Phone 2, który zadebiutuje 23 lipca, a "wysypu" modeli z tym układem oczekujemy w II połowie roku.

Na podstawie informacji Qualcomm

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!