R E K L A M A

Nocna jazda z CAT-em!

Opublikowane:
Kask na rowerze to podstawa ;)
Kask na rowerze to podstawa ;)
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

W miniony weekend, dzięki uprzejmości firmy CAT, mieliśmy okazję uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu - nocnej przejażdżce rowerowej, będącej częścią zawodów Enduro MTB Series w malowniczych okolicach Przesieki.

Enduro MTB Series to cykl zawodów w kolarstwie górskim, organizowanych przez niezwykłego pasjonata, człowieka-orkiestrę Grzegorza Miedzińskiego, który ma na swoim koncie organizację ponad 70 wyścigów kolarskich. Grzegorzowi oczywiście towarzyszy cały zespół, tworzony przez podobnych do niego zapaleńców - a zmagania w Przesiece były jedną z trzech planowanych na ten rok edycji zawodów.

Poza podziwianiem zmagań zawodników w niezwykle trudnym, wymagającym górskim terenie, przy równie wymagającej, deszczowej pogodzie, braliśmy udziały w testach telefonów CAT oraz sprzętu czołowych producentów rowerów i akcesoriów, m.in. Trek, Whyte, Giant, Panzer czy GoPro. Dla nas, "smartfonowców", najciekawsze było jednak sprawdzenie możliwości smartfonów CAT w warunkach zawodów Enduro.

Okazało się, że smartfony o wysokiej wytrzymałości dały radę w trudnym terenie - nie bały się upadków czy zabłocenia, a po zmaganiach - wciąż działały tak, jakby nic się nie stało. Mimo deszczu, zawody udało się przetrwać do końca, by uczestniczyć w nocnej przejażdżce - oczywiście z telefonami CAT i ich termowizyjnymi kamerami w roli głównej. Na pokrytych lasem górskich ścieżkach mieliśmy do dyspozycji tylko własne oczy, jedną latarkę (dla bezpieczeństwa) - i telefony CAT S61 z kamerą termowizyjną FLIR.

I to właśnie owa kamera była naszym przewodnikiem w ciemności. Przekonaliśmy się, że termowizja w CAT S61 wystarczy, by zapewnić orientację w terenie, widoczność trasy i możliwość jej bezpiecznego pokonania. Co więcej, podczas wycieczki udało nam się podpatrzeć lisa oraz dziwnego ptaka, którego niestety nie zidentyfikowaliśmy. Jak to wyglądało - możecie zobaczyć poniżej:


CAT S61 - nocna jazda na rowerze w oku kamery termowizyjnej
wideo: mGSM.pl przez YouTube

A zatem termowizja w telefonie CAT S61 przyda się nie tylko w pracy - ale i w czasie wolnym. Po zawodach i przejażdżce, znaleźliśmy dla kamery FLIR w CAT S61 jeszcze kilka innych zastosowań. Przykładowo, pozwoliła sprawdzić stopień nagrzania tarcz hamulcowych w rowerach, a to ważne - bowiem wraz ze wzrostem temperatury, skuteczność hamulców spada. Kamerą dało się również sprawdzić, które elementy roweru nagrzewają się za mocno wskutek tarcia i mogą wymagać nasmarowania czy przeglądu. Udało się również zbadać mój kontuzjowany staw - kamera bezbłędnie wykazała, które miejsce jest stanowczo cieplejsze od reszty ciała. A po zawodach, gdy nadszedł czas integracji, mogliśmy sprawdzić, czy pieczone na ognisku kiełbaski są wystarczająco dopieczone, a piwo - odpowiednio zimne.

Uczestnictwo w Enduro MTB Series uzmysłowiło nam, jaka wielka i wspaniała pasja może tkwić w zwyczajnych z pozoru ludziach i jak łatwo znaleźć nowe zastosowania dla sprzętu, który można znaleźć na rynku. Zobaczyliśmy nieznane nam dotąd miejsca, poznaliśmy niezwykłych pasjonatów i kolejny raz sprawdziliśmy możliwości CAT-a S61 z termowizją. Za możliwość spędzenia tak miłych i pouczających chwil dziękujemy Dominice i Eli z CAT-a oraz organizatorowi - Grzegorzowi - i jego całemu zespołowi!

Więcej o CAT S61:


Więcej o CAT S61
wideo: mGSM.pl przez YouTube

Materiał własny

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!