R E K L A M A

Nie HongMeng, nie Ark - jak w końcu będzie nazywał się system od Huawei?

Opublikowane:

Najpierw poznaliśmy go jako HongMeng OS, potem pojawiła się wersja, że nowy system od chińskiego producenta, szykowany w razie zupełnego odcięcia Huawei od Androida, będzie nazywał się Ark. Ale ostatnio wypłynęły dokumenty sugerujące, że jego nazwa może być zupełnie inna...

Mimo ostatniego złagodzenia polityku handlowej wobec Huawei przez Trumpa, Chińczycy wciąz intensywnie pracują nad rozwojem własnego systemu operacyjnego. Ma on być dużo szybszy od Androida i Mac OS oraz przeznaczony nie tylko dla smartfonów, ale także dla innych typów urządzeń elektronicznych, takich jak tablety, urządzenia typu wearables i komputery.

Huawei zgłosił kilka znaków towarowych dla swojego przyszłego systemu operacyjnego w czerwcu 2019 roku. Rozważane nazwy to HongMeng OS i HMOS - te zapewne używane będą w Chinach - oraz Ark OS - to mogłaby być nazwa międzynarodowa. Teraz okazało się, że w dwóch europejskich urzędach patentowych: EUIPO oraz IPO, Huawei zgłosił zastrzeżenie nowego znaku towarowego: Harmony. Jest on sklasyfikowany jako klasa 9, która obejmuje m.in. mobilne i komputerowe systemy operacyjne. Widać więc, że mimo złagodzenia sankcji producent woli nie ryzykować, że w razie problemów z Androidem i Windowsem (tudzież Googlem i Microsoftem) zostanie bez systemu dla swoich smartfonów i MateBooków.

Na podstawie Let's Go Digital

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Leszko
Z jednej strony konkurencja dla użytkowników zawsze jest dobra (Google ma powód by nieco usprawnić Androida). Z drugiej nie ma co popadać w euforię i wymieniać siekierki na kijek... Pewnie mieszkańcy państwa środka będą musieli. My na szczęście nie.
.201.4.24 | 15 Jul 2019, 22:07