R E K L A M A

Huawei zaprezentuje nową wersję EMUI w sierpniu

Opublikowane:
fot. Huawei Central

W przyszłym miesiącu Huawei zamierza zaprezentować EMUI 10, czyli kolejną wersję swojego interfejsu. Obecna nakładka, w wersji 9.1, oparta jest na Androidzie 9 Pie. Dziesiątka bazować powinna na Androidzie Q, który na razie nie jest dostępny w wersji finalnej.

Android Q na razie jest w kolejnej wersji beta i to prawdopodobnie na niej bazować będzie nowa wersja nakładki EMUI. EMUI 10 ma zostać oficjalnie zaprezentowany podczas eventu "Linking the future of the world - Huawei EMUI 10.0 released", który odbędzie się 9 sierpnia podczas Huawei Developer Conference. Pokazany zostanie już pierwszego dnia konferencji.

Producent obiecuje wzrost wydajności i płynności systemu, spodziewać możemy się też funkcji pochodzących z Androida Q. Oczywiście wciąż niepewny jest los aktualizacji systemu Android na urządzeniach Huawei i nie wiadomo, czy EMUI 10 (bazujący na Androidzie Q), będzie mógł być udostępniany.

Trzeba przyznać, że Huawei zdecydował się na dość radykalny krok, by wypuścić nową wersję interfejsu bazującego na systemie, który zadebiutuje dopiero za kilka tygodni. Producenci raczej czekają najpierw na oficjalny debiut nowej wersji Androida, zanim zaproponują odpowiednio dostosowane nakładki. Być może podczas konferencji Huawei ujawni coś na temat swojego autorskiego systemu HongMeng, choć w harmonogramie konferencji nie ma o nim wzmianki.

Na podstawie Beebom

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!