R E K L A M A

iPhone: mniejszy notch za rok, bez notcha dopiero w 2021

Opublikowane:
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Popularny analityk z TF Securities, Ming-Chi Kuo, specjalizujący się w "przepowiadaniu" przyszłości Apple podzielił się swymi prognozami dotyczącymi wcięż w ekranach iPhone'ów.

Zdaniem Ming-Chi Kuo, na iPhone z pełnym, pozbawionym wcięć ekranem, musimy poczekać aż do 2021 roku. Wtedy to Apple zaprezentuje generację smartfonów pozbawionych irytującego notcha w ekranie, przechodząc na ekranowy czytnik linii papilarnych Touch ID oraz ukryty pod wyświetlaczem przedni aparat fotograficzny TrueDepth. Kuo przywołuje tu inny raport, przygotowany przez Credit Suisse podczas targów MWC Shanghai, według którego dostawcy wyświetlaczy Apple pracują nad wspomnianymi technologiami. Do 2021 roku powinny one osiągnąć już poziom dopracowania odpowiedni, by znaleźć zastosowanie w telefonach Apple.

A do tego czasu, w przyszłorocznej generacji smartfonów Apple możemy spodziewać się pomniejszenia notcha do nieco rozsądniejszych rozmiarów - ale nie powinniśmy liczyć na jego zniknięcie. Pośrednio, sugeruje to, że w tegorocznej generacji iPhone notch pozostanie mniej więcej przy dotychczasowych rozmiarach. Z kolei wskazówka dotycząca pojawienia się w 2021 ekranowego czytnika palców zdaje się uwiarygadniać niedawną plotkę o projekcie tańszego iPhone na rynek chiński, w którym właśnie zastosowano by ekranowy sensor. Ponadto, Ming-Chi Kuo przewiduje, że w generacji na 2020 rok zostanie zastosowany 7-elementowy obiektyw w głównym aparacie fotograficznym z tyłu...

Na podstawie informacji MyDrivers

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
VV0JT3K
Wydaje mi się że Apple nigdy czytnika lini pod ekranem nie wprowadzi. Raczej to skanery Face ID Apple umieści pod ekranem razem z aparatem, a tylko wariant na chiński rynek będzie miał czytnik wtopiony w ekran.
.14.4.242 | 12 Jul 2019, 08:07