R E K L A M A

Samsung Galaxy Note10 i Note10+: wyciekły rendery! (akt)

Opublikowane:
Samsung Galaxy Note10 i Note10+
Samsung Galaxy Note10 i Note10+
fot. @ishanagarwal24

To poszło wręcz lawinowo. Najpierw leakster opublikował rendery przedstawiające Samsunga Galaxy Note10, a później Note10+. A zaraz po nich, pojawiły się grafiki pochodzące z zasobów producenta. Wygląd "Notatnika" nie kryje już zatem żadnych tajemnic.

Poprzednie generacje nie były rewolucyjne pod względem stylizacji. Owszem, trochę zmian było, ale ogólny zarys pozostawał podobny. Teraz to się zmieni - w stylizacji mamy niemal rewolucję. Pierwsze cztery rendery pochodzą od indyjskiego leakstera, który wcale nie twierdzi, że są oficjalne, natomiast pozostałe - prosto z Berlina, od Rolanda Quandta z serwisu Winfuture. I te - są już, jak zapewnia autor, producenckie.

Potwierdzają się poprzednie przecieki, mówiące o ekstremalnie wąskim obramowaniu ekranu oraz o centralnie umieszczonym otworku na przedni aparat. Otworek okazał się dość mały, "na oko" może mieć ok. 4 mm średnicy. Spore zmiany widać również z tyłu. O ile na przód zawitała piękna symetria, o tyle z tyłu tracimy ją wraz z przeniesieniem oprawki aparatu fotograficznego w narożnik. Aparat w wersji bazowej ma trzy obiektywy, natomiast w wariancie z Plusem widać obok jeszcze dwa dodatkowe sensory. Jeden - to zapewne czujnik ToF, a drugi - może być laserowym dalmierzem lub niewielką matrycą np. do makro.

Rysik też doczekał się zmian - stracił błyszczącą skuwkę na końcu i teraz ma jednolity kolor na całej długości. W mojej skromnej opinii, stracił na elegancji. Niestety, nie widać dołu ani góry telefonu, nie można zatem zweryfikować pogłosek o braku minijacka - choć wydaje mi się, że uważnie oglądając zarys górnej i dolnej krawędzi powinniśmy widzieć wcięcie wokół niego - a nie widzimy. Zatem obawy co do braku gniazda pozostają wciąż uzasadnione, podobnie, jak te o braku slotu karty microSD. Ponadto, jak już wiemy, każdy z modeli, zarówno 6,3- jak i 6,7-calowy, pojawi się również w wersji 5G. Premiera - 7 sierpnia

AKTUALIZACJA:
Krótko po pojawieniu się opisanych powyżej grafik, pojawiły się jeszcze kolejne zdjęcia, ukazujące wymiary Samsunga Galaxy Note10+ oraz jego górną i dolną ściankę. Niestety, teraz już widać, że nie ma minijacka, ale na górze telefonu da się zauważyć dodatkowe "oczko" - są zatem wciąż szanse na pojawienie się nadajnika podczerwieni. A wymiary telefonu to 77,6x162,5 mm.

Na podstawie informacji Winfuture, Slashleaks i @ishanagarwal24: 1, 2

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!