R E K L A M A

Redmi, Black Shark i Honor zapowiadają smartfony 5G

Opublikowane:

Trwają targi MWC w Szanghaju, a podczas nich przedstawiciele producentów deklarują, że już wkrótce rynek zaleją chińskie smartfony działające w sieciach 5G.

Wygląda na to, że każdy producent przyjął za punkt honoru ogłoszenie faktu, że zamierza niebawem zaoferować smartfon 5G. Najwięcej konkretów przekazali Lenovo i Nubia, ale i inni składają nieco bardziej mgliste obietnice.

Lu Weibing z Redmi stwierdza "4G zmienia życie, 5G zmienia społeczeństwo!" i zapowiada, że ceny urządzeń 5G szybko spadną, by w drugiej połowie przyszłego roku wynieść ok. 2000 juanów (290 USD, 1100 zł). Pośrednio, można to uznać za deklarację, iż Redmi planuje smartfony z 5G. Nieco bardziej lakoniczną, choć w sumie konkretniejszą zapowiedź wygłosił przedstawiciel Black Sharka, kolejnej submarki Xiaomi. Stwierdził on krótko, acz treściwie: "Black Shark 5G, tuż za rogiem!"

Szefo Honora, George Zhao, również zadeklarował, że Honor również zaprezentuje smartfon 5G, ale nie podał, kiedy to nastąpi. Stwierdził, że będzie to raczej urządzenie z górnej półki cenowej, słusznie zauważając, że podzespoły smartfonów za przysłowiowy tysiąc juanów (150 USD czy 550 zł) mogą okazać się za słabe wobec możliwości sieci. "Tysiąc razy większa prędkość (sieci) zastosowana w urządzeniu za tysiąc juanów, może się okazać niewystarczająca, a doświadczenie użytkownika będzie gorsze" - powiedział. Zdaniem pana Zhao, nie ma sensu prezentować smartfona z 5G w pośpiechu, byleby tylko to zrobić, ale lepiej pokazać dopracowane urządzenie, które spełni oczekiwania klientów.

Na podstawie informacji Sohu i Weibo 1, 2

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!