Asus ZenFone 6 (którego recenzję znajdziecie tutaj). Drugim może być Meitu." /> Meitu niczym Zenfone 6? :: mGSM.pl
R E K L A M A

Meitu niczym Zenfone 6?

Opublikowane:
Ktoś tu kogoś kopiuje?
Ktoś tu kogoś kopiuje?
fot. @stufflistings

Jak dotąd, jedynym nowoczesnym smartfonem, który może pochwalić się uchylanym obiektywem jest Asus ZenFone 6 (którego recenzję znajdziecie tutaj). Drugim może być Meitu.

Meitu to firma znana z telefonów o niecodziennych kształtach. To producent stawiający na selfie - niemal od początku montujący zaawansowane przednie aparaty, co poniekąd tłumaczyło nietypowy i charakterystyczny kształt obudów jego konstrukcji. Kilka miesięcy temu pojawiła się informacja, że smartfonowy biznes Meitu przejmuje Xiaomi - czyżbyśmy zatem oglądali owoc tej współpracy?

Grafika, którą opublikował indyjski leakster, przedstawia smartfon z aparatem fotograficznym bardzo podobnym do zastosowanego przez Asusa w ZenFone 6. Konstrukcyjnie - rzecz zdaje się być identyczna, Meitu dodało jeszcze jednak dwa kolejne obiektywy. Zastanawiam się jednak, czy Meitu, producent dość znany w Chinach, pospołu z Xiaomi, dopuściłby się aż tak wyraźnego naśladownictwa?

Asus zapewne opatentował większość rozwiązań swej konstrukcji, a tu mamy do czynienia - mówiąc wprost - z kopiowaniem. Czy wykupiono licencję - nie wiem, ale im dłużej przyglądam się renderowi, tym bardziej upewniam się w przekonaniu, że to fałszywka. Możliwe zatem, że cały ten przeciek trafi do szuflady z wielkim napisem "Fake"... Stwierdzam to ze smutkiem, bowiem jeszcze testując pierwowzór, czyli Zenfone 6, marzyłem o dodatkowych obiektywach na uchylnym wysięgniku.

A skoro już mowa o Asusie - to to samo źródło podaje, że ZenFone 6 zadebiutuje 26 czerwca w Indiach jako Asus 6z:

Na podstawie informacji @stufflistings

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!