R E K L A M A

MIUI z zasobnikiem - nareszcie!

Opublikowane:
Zmiany w MIUI
Zmiany w MIUI
fot. XDAdevelopers

Jak dotąd, interfejs smartfonów Xiaomi miał formę płaską, a użytkownicy przyzwyczajeni do zasobnika aplikacji musieli zmieniać nawyki. Teraz - będzie wybór.

O zmianach w MIUI donosi serwis XDA-Developers. W najnowszej dystrybucji MIUI 4.10.6.1025-06141703 (wciąż jednak w wersji alpha) jest już możliwość korzystania z zasobnika i skrótów aplikacji. Podobne rozwiązanie zastosowano w launcherze Poco, wprowadzonym w popularnym Pocophone F1 - i najwyraźniej spodobało się ono użytkownikom. Teraz zapewne trafi do pozostałych Xiaomi.

Niestety, Xiaomi musiało zrobić to "po swojemu" - i o ile przycisk wiodący do zasobnika aplikacji działa normalnie, o tyle, by schować zasobnik, należy kliknąć klawisz w górze ekranu. Nie wydaje mi się to wygodne. Jest jednak nadzieja, że w kolejnych dystrybucjach MIUI zostanie jednak dodana obsługa zasobnika gestem pociągnięcia palca w dół czy w górę ekranu. Użytkownicy, którzy wolą poprzedni wygląd MIUI mogą oczywiście przy nim pozostać - podejrzewam, że system będzie startował właśnie w formie płaskiej, włączenie zasobnika pozostanie opcją ustawień ekranu głównego.

Na podstawie informacji XDAdevelopers

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
man
"że w kolejnych dystrybucjach EMUI"
MIUI
Dziękuję, poprawione. (jf)
.109.225.252 | 18 Jun 2019, 10:06