R E K L A M A

Huawei Mate 30 Pro - 6 aparatów i ekran 90 Hz

Opublikowane:
Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro
fot. IThome

Choć premiery Huawei Mate 30 Pro spodziewamy się dopiero w październiku, są już pierwsze plotki na temat tego smartfonu. Zapowiada się ciekawie...

Oczywiście - wszystko to są wyłącznie plotki, choć podobno pochodzące z pewnych źródeł. Huawei nie jest mistrzem utrzymywania smartfonów w tajemnicy, zatem powiedzmy, że w dzisiejszych pogłoskach może tkwić parę ziarenek pr4awdy. Poza tym, część danych możemy łatwo przewidzieć - ostatnim modelem producent podniósł poprzeczkę - zatem tegoroczny musi być lepszy pod każdym względem.

Zacznijmy od koncepcyjnej stylizacji. Ta - niestety - porywająca nie jest i po cichu liczę, że wygląd telefonu zdąży nieco wyewoluować do chwili premiery - wszak to, co oglądamy, to tylko koncept. Tył zdobi wykończenie błyszcząco-matowe, przypominające nieco pomysł zastosowany przez Oppo w serii Reno. Tu jednak matowy fragment trafi na środek obudowy i będzie szerszy, niż u Oppo. Oprawka aparatu fotograficznego urośnie względem "kuchenki" znanej z poprzednika. Nabierze kształtu prostokąta, z obiektywami i diodą ułożonymi w kształt litery V. Nie zabraknie teleobiektywu 5x, z cyfrowym zoomem 50x.

Przód smartfonu zdaje się być natomiast inspirowany Samsungiem Galaxy S10+. Podwójny aparat zostanie umieszczony w otworku wyświetlacza - "lornetce" - ale po przeciwnej stronie, niż w Galaxy. Oczywiście nie zabraknie ultra wąskiej ramki wokół ekranu, ale najważniejsze jest to, że wyświetlacz ma mieć odświeżanie obrazu z częstotliwością 90 Hz, co znacznie poprawi płynność animacji. Pod ekranem znajdzie się czytnik linii papilarnych. Jeśli chodzi o resztę specyfikacji, możemy oczekiwać procesora Kirin 985 z modemem 5G Balong 5000, a do tego 8-12 GB RAM-u i przynajmniej 256 GB pamięci wewnętrznej. Akumulator ma ponoć pojemność 4200 mAh oraz szybkie ładowanie 55 W.


Huawei Mate 30 Pro
wideo: Phone Industry przez YouTube

Na podstawie informacji IThome i Phone Industry

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 100,0% 
 0,0% 
Detox
Fuuuu obrzydliwy jestem użytkownikiem p20 pro i na takie g** bym się nie przesiadł ze względu na wygląd, kocham mój telefon za te dwa wystające aparaty tego notcha i to że jest jedyny w swoim rodzaju, a nie ma kuchenkę indukcyjna na plecach, czy jak teraz kuchenkę wraz z piekarnikiem. Porażka mogli włożyć więcej pracy i spróbować złożyć z teleobiektyw i monochromatycznego jeden. Lub coś w tym stylu. A cena na pewno będzie też kosmiczna pewnie rzędu 5 tys.
.6.165.254 | 18 Jun 2019, 20:06