iPhone XS wcale nie jest tani w Stanach Zjednoczonych, ale znacznie więcej muszą za niego zapłacić Brazylijczycy - którzy zarabiają wielokrotnie mniej niż Amerykanie (według PKB na obywatela). A jak wygląda to w innych krajach - i na którym miejscu znalazła się Polska?" /> Ceny iPhone'a XS w różnych krajach - kto zapłaci za niego najwięcej? :: mGSM.pl
R E K L A M A

Ceny iPhone'a XS w różnych krajach - kto zapłaci za niego najwięcej?

Opublikowane:
fot. Statista

iPhone XS wcale nie jest tani w Stanach Zjednoczonych, ale znacznie więcej muszą za niego zapłacić Brazylijczycy - którzy zarabiają wielokrotnie mniej niż Amerykanie (według PKB na obywatela). A jak wygląda to w innych krajach - i na którym miejscu znalazła się Polska?

W raporcie najbardziej rzuca się w oczy, jak wysoka cena została ustalona na relatywnie ubogi kraj - Brazylię. Otóż iPhone XS kosztuje tam 2050 dolarów i jest to znacząco wyższa kwota od tej, którą muszą za ten sam model zapłacić Amerykanie. Dodajmy do tego fakt, że PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca w Brazylii wynosi 8968 dolarów, podczas gdy w Stanach - 62 606 dolarów... W niektórych krajach iPhone jest bardziej luksusowym dobrem niż w innych... Sporo więcej niż obywatele innych krajów muszą zapłacić Turcy i mieszkańcy Argentyny. Polacy są mniej więcej w połowie stawki, a jeśli chcecie kupić iPhone'a taniej niż w USA, musicie udać się do Nigerii.

Fragment raportu Deutsche Bank "Mapping the World's Prices" - ceny iPhone'a XS, wersja 256 GB, w 40 krajach na całym świecie, według cen podawanych przez oficjalny sklep internetowy Apple'a oraz sklepów detalicznych:

Na podstawie Deutsche Bank, Statista

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!