Huawei może utracić możliwość istalowania oficjalnego sklepu z aplikacjami Google, a jego własna platforma nie jest jeszcze gotowa - ale nie jest w sytuacji bez wyjścia - prowadzi rozmowy z niezależną portugalską firmą Aptoide." /> Huawei będzie mieć nowy sklep z aplikacjami? :: mGSM.pl
R E K L A M A

Huawei będzie mieć nowy sklep z aplikacjami?

Opublikowane:
fot. Aptoide

Jak zapewne wiecie, Huawei może utracić możliwość istalowania oficjalnego sklepu z aplikacjami Google, a jego własna platforma nie jest jeszcze gotowa - ale nie jest w sytuacji bez wyjścia - prowadzi rozmowy z niezależną portugalską firmą Aptoide.

Aptoide prowadzi niezależny sklep z aplikacjami, obejmujący obecnie ok. 900 tysięcy tytułów i mający 200 mln użytkowników. Według doniesień portugalskiego serwisu DN Insider, Aptoide prowadzi rozmowy z Huawei, zmierzające do preinstalacji sklepu w smartfonach chińskiej marki. Dla Huawei byłaby to szansa na w miarę bezbolesne zastąpienie oficjalnego sklepu Google, pozwalające zaspokoić zapotrzebowanie klientów w zakresie pobierania aplikacji. Dla Aptoide to szansa wypłynięcia na szerokie wody - stąd właśnie propozycja złożona Huawei. Na razie oczywiście żadne decyzje nie zapadły, ale mówi się nawet o potencjalnej możliwości przejęcia Aptoide przez Chińczyków. Nie jest to jednak takie pewne, bowiem równolegle Aptoide prowadzi rozmowy z innymi chińskimi producentami, jak Oppo, Xiaomi czy Vivo. Oni na razie nie są zagrożeni odcięciem usług Google, ale sytuacja jest na tyle dynamiczna, że każdy scenariusz jest możliwy. Póki co - Wiadomo, że Huawei jest w stanie przedstawić alternatywy dla usług Google i skupić się na problemach z dostawami podzespołów.

na podstawie Dinheirovivo

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
Leonard
Tymczasem okazało się, że w Aptoide są nowsze wersje aplikacji, które miałem zainstalowane. W sklepie Google Play ich jeszcze nie ma. Fajnie, że można było od razu wszystkie zaktualizować.
.63.206.137 | 23 May 2019, 18:05