Aquos R3, który w Japonii zadebiutował na początku maja, ma być dostępny w Europie od sierpnia tego roku." /> Sharp Aquos R3 zadebiutuje na europejskim rynku :: mGSM.pl
R E K L A M A

Sharp Aquos R3 zadebiutuje na europejskim rynku

Opublikowane:
Sharp Aquos R3
Sharp Aquos R3
fot. Sharp

Firma Sharp informuje, że jej najnowszy smartfon Aquos R3 pojawi się na rynku europejskim. Model Aquos R3, który w Japonii zadebiutował na początku maja, ma być dostępny w Europie od sierpnia tego roku.

Aquos R3 to pierwszy flagowy smartfon Sharp, który ma być dostępny na całym świecie. Korzystając z wieloletniego doświadczenia w produkcji ekranów ciekłokrystalicznych Sharp wyposażył Aquos R3 w 6,2-calowy wyświetlacz z technologią IGZO 5. Zastosowanie związku indu (In), galu (Ga) i tlenku cynku (ZnO) pozwoliło nie tylko znacznie poprawić czas reakcji ekranu, ale także osiągnąć częstotliwość odświeżania 120 Hz. Właściwości materiałowe IGZO 5 umożliwiły pokrycie ekranu specjalną powłoką, czego rezultatem jest wysoka rozdzielczość 3120x1440 pikseli. Możliwość wyświetlania blisko miliarda kolorów pozwala na realistyczne odwzorowanie obrazu w trybie HDR, a wysoka jasność zapewnia dobrą czytelność nawet w pełnym słońcu.

Sharp Aquos R3 wyposażony jest w ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 855 oraz 6 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna 128 GB może być rozszerzona za pomocą karty microSD do 512 GB. Wbudowaną baterię o pojemności 3200 mAh można w krótkim czasie naładować przez port USB typu C dzięki funkcji szybkiego ładowania. Urządzenie jest także kompatybilne z ładowarką indukcyjną Qi. Smartfon Sharp Aquos R3 ma system operacyjny Android 9.0 z możliwością aktualizacji do Androida Q. Producent oferuje także regularną aktualizację zabezpieczeń przez okres co najmniej dwóch lat. Sharp Aquos R3 można łatwo odblokować korzystając z funkcji skanowania twarzy lub umieszczonego na przednim panelu czujnika linii papilarnych.

Sharp Aquos R3 dysponuje aparatem głównym wyposażonym w sensor o rozdzielczości 12,2 megapikseli, przysłonę f/1.7 oraz funkcję rozpoznawania twarzy AI. Dodatkowo smartfon wyposażono w kamerę o rozdzielczości 20,1 megapikseli z obiektywem o kącie widzenia 125 stopni do filmowania szerokokątnego. Dedykowany koprocesor ProPix 2 dba o balans bieli oraz jasność i ostrość, a dzięki stabilizacji obrazu zapobiega jego rozmywaniu. Producent wykorzystał tu swoje osiągnięcia w rozwoju telewizorów, które również wyposażone są w procesor ProPix2.

Na podstawie informacji Sharp

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!