kryzys Huawei udało się zażegnać przynajmniej na najbliższe tygodnie, ale na firmę spada kolejny cios. Współpracę z Chińczykami zawiesza ARM, co stawia pod znakiem zapytania produkcję procesorów Kirin." /> Kolejny problem Huaweia - stanie produkcja Kirinów? (akt) :: mGSM.pl
R E K L A M A

Kolejny problem Huaweia - stanie produkcja Kirinów? (akt)

Opublikowane:
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Wydawało się, że kryzys Huawei udało się zażegnać przynajmniej na najbliższe tygodnie, ale na firmę spada kolejny cios. Współpracę z Chińczykami zawiesza ARM, co stawia pod znakiem zapytania produkcję procesorów Kirin.

Według opublikowanego przez ARM stanowiska, firma po prostu realizuje zalecenia amerykańskiego rządu. Rzecznik Huawei wyraził zrozumienie dla tej sytuacji, ale jednocześnie z nadzieją, że współpracę uda się wkrótce wznowić.

ARM, choć należy do japońskiego SoftBanku, a główną siedzibę ma w Wielkiej Brytanii, w swych projektach czipów wykorzystuje amerykańską myśl techniczną, której dotyczą ograniczenia nałożone na Huawei. Po prostu niektóre elementy architektury procesorowej powstają w USA... A to oznacza, że nie mogą trafić do Huaweia, wykorzystującego je przy tworzeniu własnych procesorów Kirin. To kolejny cios dla firmy, odciętej już od wielu innych kooperantów. Jeśli Stany Zjednoczone nie złagodzą wkrótce swego stanowiska, Huawei może mieć nawet problemy z ciągłością produkcji Kirinów, a co za tym idzie, sporej części gamy modelowej smartfonów. Huawei ma z pewnością duże zapasy podzespołów - pytanie tylko, czy wystarczą one do czasu zniesienia amerykańskich sankcji...

Kilka dni po naszej publikacji, otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Huawei w sprawie współpracy z ARM. Publikujemy je poniżej, w całości i bez skrótów:
W obliczu decyzji amerykańskiego Departamentu Handlu o wpisaniu Huawei na listę podmiotów objętych restrykcjami, nasza produkcja i dostawy działają zgodnie ze wszystkimi przepisami prawnymi i regulacjami. Prowadzimy biznes jak zwykle. W tej chwili, ARM, jeden z naszych dostawców, dokonuje przeglądu i ocenia implikacje płynące z decyzji Departamentu Handlu, i jest w stałej komunikacji z amerykańskim rządem. Całkowicie to rozumiemy i wspieramy go w tym. W ostatnim czasie, wielu naszych partnerów zdecydowało się pozostać z nami i razem przetrwać tę burzę. Jesteśmy im za to bezgranicznie wdzięczni. Patrząc w przyszłość, będziemy nadal współpracować z naszymi partnerami, by chronić interesy naszych wspólnych klientów i konsumentów na całym świecie, utrzymać ład na rynku i zapewnić zdrowy rozwój całej naszej branży.

Na podstawie informacji The Verge

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!