które zebrały się wczoraj nad Huawei, nieśmiało przebija się promyczek słońca. Amerykański Departament handlu odłożył sankcje o 90 dni." /> Embargo dla Huawei nieco złagodzone :: mGSM.pl
R E K L A M A

Embargo dla Huawei nieco złagodzone

Opublikowane:
W głównej siedzibie Huawei trwa zapewne gorąca atmosfera...
W głównej siedzibie Huawei trwa zapewne gorąca atmosfera...
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Przez czarne chmury, które zebrały się wczoraj nad Huawei, nieśmiało przebija się promyczek słońca. Amerykański Departament handlu odłożył sankcje o 90 dni.

Odroczenie dotyczy możliwości zakupu amerykańskich podzespołów (wszak i tego dotyczyło embargo) i ma pozwolić chińskiej firmie na kontynuację produkcji zaprezentowanych już urządzeń. Nadal jednak utrzymano w mocy zakaz zakupu amerykańskich części do urządzeń dopiero planowanych do wdrożenia. To samo dotyczy licencji na oprogramowanie Google. Huawei przez kolejne dni może instalować je w aktualnie produkowanych urządzeniach - ale nowych już niestety nie.

Nie jest jasne, jak wygląda sprawa przyszłych aktualizacji wyprodukowanych czy sprzedanych już smartfonów Huawei. Chiński koncern z pewnością zrobi wszystko, by zapewnić klientom pełne wsparcie Google, ale na razie jest zbyt wcześnie, by mieć konkretne informacje na ten temat. Wiadomo natomiast, że problemy z certyfikacją nie obejmują modelu Huawei Mate X, nie powinny również dosięgnąć modeli serii Honor 20, które zadebiutują dziś po południu. Urządzenia te były certyfikowane wcześniej, zatem traktowane są jak już obecne na rynku. Termin złagodzonego zakazu mija 19 sierpnia - jest zatem sporo czasu na negocjacje i podejrzewam, że wszystko "rozejdzie się po kościach", podobnie, jak było to w przypadku ZTE.

Na podstawie informacji Reuters

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Q
Brudna walka Amerykanów o rynek. Mówią,że mają dowody których nie ujawniają i nic Huawei nie udowodniono do tej pory.
.173.25.39 | 21 May 2019, 12:05