R E K L A M A

Google Pixel już bez notcha, ale i bez przycisków

Opublikowane:
Wizja Pixela 4
Wizja Pixela 4
fot. Macrumors

Jeszcze nie ochłonęliśmy po premierze Pixeli 3a i 3aXL, a już pora zacząć plotkowanie o kolejnym smartfonie od Google - Pixelu 4. Jest już pierwszy przeciek na jego temat.

Źródłem przecieku jest youtuber Jon Prosser z kanału Front Page Tech. Można go uznać za wiarygodne źródło informacji, bowiem jego wcześniejsze przecieki, dotyczące serii Pixel 3 i 3a, sprawdziły się. Według youtubera, czwarta generacja Pixeli będzie dosyć rewolucyjna. Ze smartfonu znikną mechaniczne klawisze, a zastąpią je dotykowe płytki, znane z HTC U12+. Choć rozwiązanie to bywało krytykowane - ma niewątpliwą zaletę - pozwala zapewnić lepszą szczelność obudowy, a to może oznaczać, że Pixele 4 mogą być wodoszczelne. Nie powinno zabrakąć jeszcze innego rozwiązania opracowanego przez HTC - obsługi wybranych funkcji interfejsu poprze ściskanie obudowy.

Kolejną nowością w Pixelach będą wąskie ramki ekranu - ich redukcja będzie najbardziej zauważalna przy dolnej krawędzi wyświetlacza - ale mimo to, telefony powinny mieć głośniki stereo. Nie będą za to mieć szpecącego notcha - jego rolę przejmie nieco mniej szpecący otwór w ekranie. Czytnik linii papilarnych zostanie zintegrowany z wyświetlaczem, zaś na tyle obudowy pojawi się podwójny aparat fotograficzny. Niestety, na razie nie wiadomo, jakie możliwości zaoferuje dodatkowy obiektyw. Podejrzewam, że do premiery (która dopiero za kilka miesięcy) zdązymy poznać jeszcze wiele informacji o nowych Pixelach...

Na podstawie Macrumors

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!