R E K L A M A

Samsung Galaxy Fold - 13 czerwca to na szczęście nie piątek

Opublikowane:
Przesunięta data sprzedaży Samsunga Galaxy Fold
Przesunięta data sprzedaży Samsunga Galaxy Fold
fot. MightyDroid

Samsung Galaxy Fold nie wystartował zgodnie z planem, ale to już wiecie. Abonenci AT&T otrzymali możliwość zrezygnowania z zakupu w przedsprzedaży i informację o przesuniętej dacie premiery.

Samsung Galaxy Fold to składany innowacyjny smartfon Samsunga, który pierwotnie miał zadebiutować 24 kwietnia, czyli dziś, ale ze względu na ukryte wady odkryte przez amerykańskich dziennikarzy premiera została przesunięta. Do tej pory nie wiedzieliśmy na kiedy, ale operator AT&T, zmuszony najwyraźniej przepisami, poinformował kupujących w przedsprzedaży o kolejnym terminie. Brak akceptacji nowego terminu oznacza rezygnację z zakupu.

Nasi koledzy ze Stanów mieli możliwość wcześniejszego przetestowania składanego smartfona z elastycznym wyświetlaczem, przy czym okazało się, że urządzenie niekoniecznie jest już gotowe do masowej sprzedaży. Pisaliśmy o tym w doniesieniach o psujących smartfona testerach i w raporcie o zniszczeniach. Samsung początkowo ku powszechnemu zdziwieniu podtrzymał datę premiery - jeszcze przed weekendem byliśmy pewni, że wszystko ruszy zgodnie z planem - by zaraz później jednak z niej zrezygnować.

Warto wspomnieć, że amerykański operator AT&T nie precyzuje czy 13 czerwca jest datą pewną, ustaloną w porozumieniu z producentem Galaxy Fold, czy też po prostu jakąś przypadkową datą odsuwającą obowiązek wysyłki w sensownie odległą przyszłość.

Opóźnienie premiery Samsunga Galaxy Fold jest dla Samsunga przede wszystkim stratą wizerunkową i większej perspektywie nie powinno przełożyć się na znaczące straty finansowe. Sprzedaż niedopracowanego smartfona została na szczęście na czas wstrzymana.

- Jednocześnie nietrudno zauważyć, że koreański gigant za wszelką cenę chciałby objąć prowadzenie w wyścigu technologicznym wypuszczając na rynek jako pierwszy składanego smartfona z elastycznym wyświetlaczem. Niepokój może budzić fakt, że rezygnację z premiery spowodowały doniesienia dziennikarzy, a nie wewnętrzna kontrola jakości Samsunga. Może warto nieco zaostrzyć procedury testowe?

W tym kontekście bardzo ciekawe mogą być kolejne ruchy konkurencji. Czy Huawei zdecyduje się na premierę Huawei Mate X w połowie roku? - bo takie przecież były zapowiedzi. Na lipiec zapowiadana jest z kolei wersja z obsługą sieci 5G. Początek wakacji może być dla branży mobilnej bardzo ciekawym okresem. My jak zwykle trzymamy kciuki za kupujących - żeby za niemałe pieniądze otrzymali urządzenia innowacyjne, trwałe i jak najmniej awaryjne.

Na podstawie MightyDroid i David Cogen @unlockr przez The Verge

Opublikowane:
Autor: Jacek Filipowicz

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!